1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. TV

Powstaje nowy kanał telewizyjny z tureckimi serialami. Pewne jest, że będzie popularny w Polsce

Więzień miłości - kadr z serialu

Grupa Kino Polska TV ogłosiła, że w styczniu wystartuje z nowym kanałem telewizyjnym, poświęconym w większości serialom tureckim.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kanał o nazwie Timeless Drama Channel miałby wystartować jeszcze w styczniu 2020. Na razie nie wiadomo jeszcze, którzy dokładnie dostawcy TV wykupią dostęp do nowego kanału. Obecnie trwają rozmowy na ten temat.

Wiadomo jedynie, że kanał telewizyjny, należący do firmy SPI International/Filmbox wystartował jesienią w kilku krajach europejskich. Nowy kanał zasili dotychczasowe portfolio firmy Kino Polska TV, wśród których znajdują się takie kanały, jak Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Zoom TV, czy Stopklatka TV.

Imperium Miłości - kadr z serialu

W ofercie nowej stacji - Timeless Drama Channel znajdą się takie tureckie seriale, jak: „Imperium miłości”, „Karadayi”, „Pięciu braci”, „Kocham pieniądze”, „Koniec”, „Mamy i matki”,„20 minut” czy „Czerwony szalik”.

Informacja o uruchomieniu stacji pojawia się w kilka dni po tym, jak Google opublikowało listę najpopularniejszych trendów i haseł swojej wyszukiwarki.

Wykazała ona, że Polacy bardzo chętnie wyszukują właśnie tytułów tureckich.

Na liście 10 najchętniej wyszukiwanych haseł aż 30% to były seriale z Turcji, na czele z „Więźniem Miłości”.

Imperium miłości - kadr z serialu

Co warte wynotowania - trend ten jest widoczny już od kilku lat.

Od paru sezonów seriale tureckie cieszą się w Polsce niezwykłą popularnością. Swego czasu próbowaliśmy wyjaśnić fenomen tych produkcji. Wydaje się, że w ogromnej mierze wynika on z zamiłowania Polaków do historii w stylu telenoweli i ich budzącym napięcie i emocje formułom, które pozwalają całkowicie oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości.

W latach 90. niezwykle popularne były produkcje z Ameryki Południowej. W ostatnich latach to właśnie Turcja wysunęła się na prowadzenie, serwując widzom silnych doznań. Pokazuje to, że Polacy nie patrzą tylko i wyłącznie na trendy amerykańskie, ale sięgają także po produkcje z innych krajów.

Stworzenie specjalnego kanału telewizyjnego, dedykowanego serialom tureckim zdywersyfikuje rynek, rozbijając silną pozycję TVP, która emituje kilka z najbardziej lubianych produkcji z tego kraju. Nowy kanał może zatem wypełnić pewną ważną potrzebę rynkową.

Timeless Drama Channel ma wystartować już w styczniu.