1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Książki

Twórcy „Gry o tron” mają nowe zlecenie. Zrobią film o Lovecrafcie 

książki na wakacje
135 interakcji
dołącz do dyskusji

David Benioff i D.B. Weiss nie mają może najlepszej prasy, ale też nie mogą narzekać na brak szumu w pobliżu ich nazwisk. Teraz dowiadujemy się, że zrobią film na podstawie komiksu „Lovecraft". 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

David Benioff i D.B. Weiss, czyli showrunnerzy „Gry o tron”, przez lata byli noszeni na rękach i przez fanów, i przez krytyków. Wszystko to za sprawą doskonałych recenzji kolejnych sezonów hitu HBO i tego, że wydawało się, iż ci twórcy potrafią tworzyć nietypowe światy i angażować w nie widza. Jednak im bliżej końca serialu, tym bardziej stawało się jasne, że to bardziej zasługa George’a Martina, jego świata i bezkompromisowego sposobu na opowiadanie historii.  

Nazwisko Benioffa i Weissa pojawiało się już w kontekście „Gwiezdnych wojen”, a także Netfliksa, mówiło się nawet, iż Apple i Amazon byli zainteresowani współpracą z nimi. Dzisiaj jednak okazuje się, że twórcy „Gry o tron” mają jeszcze jedno intersujące zlecenie.  

David Benioff i D.B. Weiss mają nakręcić film na podstawie komiksu „Lovecraft". 

Howard Phillips Lovecraft to jeden z tych pisarzy, którego nazwisko absolutnie nie pasuje do gatunku, który uprawia. Jego horrory to opowieści wyjątkowo mroczne, pełne czającego się w oddali zła, zła, z którym człowiek nie ma żadnych szans. Każdy kontakt z przedwiecznymi bytami kończy się dla śmiałka w najlepszym razie załamaniem psychicznym.  

Lovecrafta jest coraz więcej w popkulturze. Nie tak dawno temu w Polsce pojawił się system RPG osadzony w stworzonym przez niego świecie, do kin niedługo trafił „Kolor z przestworzy” z Nicolasem Cage’m. Twórcy „Gry o tron” stworzą film o popularnym twórcy, ale oprą go o komiks, który opowiada o życiu autora. Wiele wskazuje jednak na to, że sama opowieść będzie utrzymana w stylu horroru lub thrillera, jak podaje serwis Variety