1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Następny rok będzie należeć do superbohaterek i produkcji Sony

filmy marvel dc 2020

Mijający rok był rekordowy pod względem rozmaitych filmów o superbohaterach. Następne dwanaście miesięcy nie przyniesie aż tylu premier, ale ciekawych produkcji od Marvela i DC zdecydowanie nie zabraknie. Sprawdźcie pełną listę zapowiedzianych filmów.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Filmy superbohaterskie w 2020 roku wciąż będą miały stosunkowo dużą reprezentację, a co za tym idzie wzbudzą niemałe zainteresowanie wśród widzów. Co ciekawe, w aż czterech (a być może nawet w pięciu - o „The Eternals” trudno jeszcze spekulować) z nich w głównych rolach wystąpią kobiety. Ze swoją ofensywą programową ruszy też Sony, które zaprezentuje widzom aż trzy produkcje, w tym jedną opartą na serii Valiant Comics. Warto przy tym pamiętać, że podane poniżej daty w niektórych przypadkach mogą się jeszcze zmienić. Dość powiedzieć, że aż dwa filmy z tej listy pierwotnie znalazły się na liście superbohaterskich filmów zaplanowanych na 2019 rok.

Pełna lista filmów superbohaterskich w 2020 roku (Marvel, DC i inne):

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) - DC

„Legion samobójców” nie okazał się hitem, na który liczyli szefowie DC, ale nawet ta słaba produkcja miała jeden pozytyw. Chodzi oczywiście o Margot Robbie i jej rolę Harley Quinn. Aktorka jest obecnie bardzo popularna, a fani polubili jej wersję bohaterki, dlatego powróci na początku 2020 roku w filmie „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”. Produkcja opowie o losach tytułowej grupy złożonej z kilku bohaterek DC i ich walce z gangsterem zwanym Czarną Maską. W obsadzie „Ptaków Nocy” znajdziemy obok Robbie m.in. Ewana McGregora, Mary Elizabeth Winstead i Ali Wong.

Premiera w Polsce - 7 lutego 2020

Bloodshot - Valiant Comics

„Bloodshot” jest na ten moment jedyną zapowiedzianą na przyszły rok adaptacją superbohaterskiego komiksu niepochodzącego ze stajni dwóch największych wydawnictw. Produkcja z Vinem Dieselem w roli głównej opowie historię byłego żołnierza, którego krew została uzbrojona w nanoboty dające mu niezwykłe umiejętności i zdolność regeneracji. Bloodshot miał stać się idealną maszyną do zabijania, ale po kolejnym czyszczeniu pamięci postanowił się zbuntować i odkryć, kim tak naprawdę jest.

Premiera w Polsce - 21 lutego 2020

Nowi mutanci - Marvel

„Nowych mutantów” śmiało można nazwać filmem pechowym. Ostatnia produkcja 20th Century Fox poświęcona mutantom miała na koncie liczne kłopoty i opóźnienia jeszcze zanim Disney postanowił przejąć konkurencyjną wytwórnię. Mówiło się o tym, że film poddano licznym przeróbkom i dokrętkom. Spekulowano nawet, czy Disney na pewno zdecyduje się na kinową premierę. Ostatecznie tak się stanie, ale poziom produkcji (nienależącej do MCU) jest wielką niewiadomą. W horrorze wystąpią znani z seriali „Gra o tron” i „Stranger Things” Maisie Williams oraz Charlie Heaton.

Premiera w Polsce - 3 kwietnia 2020

Czarna Wdowa - Marvel

Fani Marvel Cinematic Universe w 2020 roku po raz pierwszy poznają smak 4. fazy filmowego uniwersum. Pierwsza z nowych produkcji Marvel Studios nie zabierze jednak widzów w niepewną przyszłość, a do lat minionych. Będzie to bowiem dzieło poświęcone przeszłości Czarnej Wdowy. W tytułowej roli najprawdopodobniej po raz ostatni powróci Scarlett Johannson, a obok niej wystąpią m.in. David Harbour, Rachel Weisz i Florence Pugh. Członkini Avengers będzie musiała wrócić na stare śmieci, żeby raz na zawsze zamknąć pewne niezałatwione sprawy ze swojej poprzedniej działalności.

W kinach od 3 maja 2020

Przyszłe losy DCEU zdają się zagadką nawet dla szefów wytwórni Warner Bros. Część bohaterów znanych z „Batman v Superman” i „Ligi sprawiedliwości” wciąż może liczyć na kolejne filmy z tymi samymi aktorami, ale Batman dostanie zupełnie nowy świat, a wokół Supermana toczą się gorące dyskusje. Ewentualny sukces „Wonder Woman 1984” może mieć więc niezwykle duże znaczenie dla przyszłości wspólnego uniwersum DC.

Światowa premiera - 5 czerwca 2020

Morbius - Marvel

Morbius to jeden ze słabiej znanych przeciwników Petera Parkera. Żyjący wampir w większości komiksów pełni rolę bardziej antybohatera niż złoczyńcy, ale jego specyficzne cele często sprawiały, że musiał walczyć ze Spider-Manem. Na temat nowego filmu wytwórni Sony wiadomo na razie niewiele, ale potencjalnie ma być częścią nowego uniwersum łączącego Venoma, Petera Parkera w roli Toma Hollanda oraz właśnie wampira granego przez Jareda Leto. Produkcja nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale mówi się o lipcu.

Premiera w latem 2020 roku

Venom 2 - Marvel

filmy marvel dc 2020

Pierwszy „Venom” rozbił finansowy bank, ale nie zdobył serc krytyków. Wiele wskazuje jednak na to, że 2. część będzie lepsza od poprzedniczki. Tym razem za kamerą usiądzie Andy Serkins, a w obsadzie oprócz Toma Hardy'ego i Michelle Williams zobaczymy Woody'ego Harrelsona w roli Cletusa Kasady'ego oraz Naomie Harris jako Shriek. Można mieć więc nadzieję, że „Venom 2” został choć w części zainspirowany kultową serią komiksową - „Maximum Carnage”.

Światowa premiera - 2 października 2020

The Eternals - Marvel

filmy marvel dc 2020

Wiele wskazuje na to, że „The Eternals” będą prawdziwym otwarciem 4. fazy MCU, a tytułowa grupa potężnych postaci szybko stanie się kluczowym elementem dalszej historii uniwersum. Na temat fabuły filmu wiadomo na razie bardzo mało, ale według dotychczasowych informacji Marvel Studios przedstawi trwającą 7 tys. lat historię rasy Eternals, która chroni maluczkich wszechświata przed mrocznymi siłami. W filmie zobaczymy Angelinę Jolie, Richarda Maddena, Salmę Hayek, Kumaila Nanjianiego i Kita Haringtona.

Film zadebiutuje w kinach 6 listopada 2020