Komiksy  /  Artykuł

Masz zaledwie 3 tygodnie, aby przeczytać za darmo najważniejsze komiksy Marvela

Picture of the author

Marvel Unlimited to usługa od Marvela dająca dostęp do ogromnej liczby komiksów online. Do końca grudnia możesz ją mieć za darmo - wystarczy, że wybierzesz subskrypcję miesięczną i użyjesz kodu TARGETMU2019.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Promocja kończy się z końcem roku. Mamy więc dokładnie miesiąc na przeczytanie najciekawszych i najważniejszych serii Marvela za darmo. Po zakończeniu darmowego miesiąca będziemy obciążeni kwotą 9,99 dolarów z VAT - co mniej więcej oznacza cenę jednego zbiorczego tomu komiksowego w miękkiej oprawie w Empiku - za to dostajemy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zeszytów.

Marvel Unlimited posiada niemal kompletny katalog komiksów Marvela od lat 40. Praktycznie każdą istotną postać, każdą serię i każde komiksowe zdarzenie można prześledzić w całości.

Logując się jednak do usługi po raz pierwszy (a korzystać z niej możemy zarówno przez WWW, jak i na urządzeniach mobilnych), mamy poczucie zagubienia. Każdego tygodnia setki (!) archiwalnych komiksów trafia do katalogu, a z nowszych trafiają komiksy wydane w danym tygodniu dokładnie sześć miesięcy wcześniej. Dla przykładu: w grudniu trafiają do oferty komiksy, które były wydane w styczniu.

Marvel Unlimited jest doskonałą ofertą dla tych, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę o uniwersum Marvela, jak również zagłębić się w komiksy o Star Wars - nie zapominajmy, że Marvel ma również „Gwiezdne wojny" ma w swojej ofercie.

Komiksy poczytamy nie tylko jako całe strony - szczególnie na telefonach przydatny będzie tryb czytania poszczególnych okienek komiksowych. Nawet na małym ekranie wygląda to dobrze. Na urządzeniach mobilnych jesteśmy w stanie również zachować sobie pewną liczbę komiksów do przeczytania offline.

Jedynym minusem Marvel Unlimited jest dostępność komiksów jedynie w języku angielskim - ale zmieńmy to w zaletę i wykorzystajmy to do nauki języka!

Civil War - pierwsza Wojna bohaterów

Nie przepadam za tym tłumaczeniem - Civil War oznacza po angielsku wojnę domową, jednak tłumacze filmu, który był luźną ekranizacją tego komiksowego wydarzenia, zdecydowali się pójść w innym kierunku.

Civil War skupia się na odpowiedzialności bohaterów za swoje moce - skoro mogą za ich pomocą skrzywdzić ludzi, może powinni być kontrolowani przez władze? Cała akcja zdarzenia obejmującego wiele superbohaterskich drużyn, rozpoczyna się przypadkową śmiercią ludzi podczas walki superbohaterów, transmitowanej w reality show

What If?!

Seria ukazujących się co jakiś czas komiksów, przedstawiających alternatywne wersje zdarzeń z różnych ważnych momentów w historii Marvela.

A gdyby to May Parker została Spider-ciocią, Doktor Strange był uczniem demona Dormamu, a profesor X założył X-Menów wraz z Magneto? Albo gdyby Thanos dołączył do Avengersów?

Te jednoodcinkowe zeszyty to świetna zabawa!

Iron Man - Extremis

Sześcioodcinkowa seria z Iron Manem łączy bohatera ze współczesnym terroryzmem, nanotechnologią i opowiada o problemie alkoholowym Tony’ego Starka.

Wszystko to rozrysowane wspaniałą kreską i z doskonałym scenariuszem.

Agents of Atlas

Zanim Marvel stał się Marvelem, był wydawnictwem Atlas Comics. Założona przez Martina Goodmana wytwórnia przyciągnęła artystów, którzy później stali się tytanami komiksowej sztuki - między innymi Jacka Kirby’ego.

Marvel kilkukrotnie odświeżał postaci z Atlasa pod wspólnym szyldem Agents of Atlas. Poznajcie Namorę, Venus, Marvel Boya, Gorilla-Mana, robota M11 oraz Jimmy’ego Woo w świetnych post-pulpowych komiksach.

Infinity Gauntlet

Infinity Gauntlet to epickie zdarzenie komiksowe łączące wielu bohaterów stawiających czoła zagrożeniu w skali kosmicznej: szalonemu tytanowi Thanosowi pragnącemu zdobyć Kamienie Nieskończoności.

Brzmi znajomo? Nic dziwnego, fabuła tego ważnego dla Uniwersum zdarzania była inspiracją dla wydarzeń przedstawionych w filmach Marvel Cinematic Universe.

Marvel Zombies

Marvel Zombies to pod-seria przedstawiająca najważniejszych bohaterów Marvela jako zombiaki. Tylko tyle i aż tyle.

Gdy Spider-Man i Kapitan Ameryka nie mogą myśleć jasno, bo myślą tylko o jedzeniu ludzi, świat wygląda naprawdę inaczej.

Star Wars

Na koniec coś z uniwersum, które dołączyło oficjalnie do Marvela pod szyldem Disneya (choć wcześniej niektóre komiksy z serii Gwiezdnych wojen były przez Marvela wydawane).

Seria The Star Wars (w the w tytule) to Gwiezdne wojny z równoległego wszechświata. Jest to komiks oparty na wczesnych wersjach scenariusza Nowej nadziei z 1974 roku.

Mimo dużych podobieństw do filmu jaki znamy, wyławianie różnic potrafi rozbawić. Przeciwnikiem starego, dojrzałego Jedi jest Annikin Starkiller, a Han Solo jest Urellianinem - wielkim zielonym jaszczurem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst