REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Komiksy

Masz zaledwie 3 tygodnie, aby przeczytać za darmo najważniejsze komiksy Marvela

Marvel Unlimited to usługa od Marvela dająca dostęp do ogromnej liczby komiksów online. Do końca grudnia możesz ją mieć za darmo - wystarczy, że wybierzesz subskrypcję miesięczną i użyjesz kodu TARGETMU2019.

Masz zaledwie chwilę, aby przeczytać za darmo ważne komiksy Marvela
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Promocja kończy się z końcem roku. Mamy więc dokładnie miesiąc na przeczytanie najciekawszych i najważniejszych serii Marvela za darmo. Po zakończeniu darmowego miesiąca będziemy obciążeni kwotą 9,99 dolarów z VAT - co mniej więcej oznacza cenę jednego zbiorczego tomu komiksowego w miękkiej oprawie w Empiku - za to dostajemy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zeszytów.

Marvel Unlimited posiada niemal kompletny katalog komiksów Marvela od lat 40. Praktycznie każdą istotną postać, każdą serię i każde komiksowe zdarzenie można prześledzić w całości.

Logując się jednak do usługi po raz pierwszy (a korzystać z niej możemy zarówno przez WWW, jak i na urządzeniach mobilnych), mamy poczucie zagubienia. Każdego tygodnia setki (!) archiwalnych komiksów trafia do katalogu, a z nowszych trafiają komiksy wydane w danym tygodniu dokładnie sześć miesięcy wcześniej. Dla przykładu: w grudniu trafiają do oferty komiksy, które były wydane w styczniu.

Marvel Unlimited jest doskonałą ofertą dla tych, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę o uniwersum Marvela, jak również zagłębić się w komiksy o Star Wars - nie zapominajmy, że Marvel ma również „Gwiezdne wojny" ma w swojej ofercie.

Komiksy poczytamy nie tylko jako całe strony - szczególnie na telefonach przydatny będzie tryb czytania poszczególnych okienek komiksowych. Nawet na małym ekranie wygląda to dobrze. Na urządzeniach mobilnych jesteśmy w stanie również zachować sobie pewną liczbę komiksów do przeczytania offline.

Jedynym minusem Marvel Unlimited jest dostępność komiksów jedynie w języku angielskim - ale zmieńmy to w zaletę i wykorzystajmy to do nauki języka!

Civil War - pierwsza Wojna bohaterów

Nie przepadam za tym tłumaczeniem - Civil War oznacza po angielsku wojnę domową, jednak tłumacze filmu, który był luźną ekranizacją tego komiksowego wydarzenia, zdecydowali się pójść w innym kierunku.

Civil War skupia się na odpowiedzialności bohaterów za swoje moce - skoro mogą za ich pomocą skrzywdzić ludzi, może powinni być kontrolowani przez władze? Cała akcja zdarzenia obejmującego wiele superbohaterskich drużyn, rozpoczyna się przypadkową śmiercią ludzi podczas walki superbohaterów, transmitowanej w reality show

What If?!

Seria ukazujących się co jakiś czas komiksów, przedstawiających alternatywne wersje zdarzeń z różnych ważnych momentów w historii Marvela.

A gdyby to May Parker została Spider-ciocią, Doktor Strange był uczniem demona Dormamu, a profesor X założył X-Menów wraz z Magneto? Albo gdyby Thanos dołączył do Avengersów?

Te jednoodcinkowe zeszyty to świetna zabawa!

Iron Man - Extremis

Sześcioodcinkowa seria z Iron Manem łączy bohatera ze współczesnym terroryzmem, nanotechnologią i opowiada o problemie alkoholowym Tony’ego Starka.

Wszystko to rozrysowane wspaniałą kreską i z doskonałym scenariuszem.

Agents of Atlas

Zanim Marvel stał się Marvelem, był wydawnictwem Atlas Comics. Założona przez Martina Goodmana wytwórnia przyciągnęła artystów, którzy później stali się tytanami komiksowej sztuki - między innymi Jacka Kirby’ego.

Marvel kilkukrotnie odświeżał postaci z Atlasa pod wspólnym szyldem Agents of Atlas. Poznajcie Namorę, Venus, Marvel Boya, Gorilla-Mana, robota M11 oraz Jimmy’ego Woo w świetnych post-pulpowych komiksach.

Infinity Gauntlet

Infinity Gauntlet to epickie zdarzenie komiksowe łączące wielu bohaterów stawiających czoła zagrożeniu w skali kosmicznej: szalonemu tytanowi Thanosowi pragnącemu zdobyć Kamienie Nieskończoności.

Brzmi znajomo? Nic dziwnego, fabuła tego ważnego dla Uniwersum zdarzania była inspiracją dla wydarzeń przedstawionych w filmach Marvel Cinematic Universe.

Marvel Zombies

Marvel Zombies to pod-seria przedstawiająca najważniejszych bohaterów Marvela jako zombiaki. Tylko tyle i aż tyle.

Gdy Spider-Man i Kapitan Ameryka nie mogą myśleć jasno, bo myślą tylko o jedzeniu ludzi, świat wygląda naprawdę inaczej.

Star Wars

Na koniec coś z uniwersum, które dołączyło oficjalnie do Marvela pod szyldem Disneya (choć wcześniej niektóre komiksy z serii Gwiezdnych wojen były przez Marvela wydawane).

Seria The Star Wars (w the w tytule) to Gwiezdne wojny z równoległego wszechświata. Jest to komiks oparty na wczesnych wersjach scenariusza Nowej nadziei z 1974 roku.

REKLAMA

Mimo dużych podobieństw do filmu jaki znamy, wyławianie różnic potrafi rozbawić. Przeciwnikiem starego, dojrzałego Jedi jest Annikin Starkiller, a Han Solo jest Urellianinem - wielkim zielonym jaszczurem.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA