1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Muzyka

Spotify Wrapped 2019 już jest. Sprawdźcie, czego słuchaliście w mijającym roku

Spotify Wrapped 2019 - logo

Jak co roku na początku grudnia platforma streamingowa Spotify podsumowuje trendy w preferencjach muzycznych swoich użytkowników. Poznaliśmy już ogólnoświatowe i ogólnopolskie trendy. Przyszedł czas na prywatne podsumowanie. Wyniki analizy Spotify mogą was zaskoczyć. Tak jak mnie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tegoroczny Spotify Wrapped daje nam także możliwość podsumowania ostatnich lat z aplikacją. Tutaj również wyniki mogą wywołać lekki szok.

Personalne statystyki dostępne są na stronie Spotify Wrapped.

Po wpisaniu swoich danych, system przejrzy nasze statystyki i wypluje gotowe wyniki. Nie tylko listę najchętniej słuchanych muzyków, ale także specjalnie dedykowane playlisty, gotowe do dzielenia się np. w social mediach.

Spotify Wrapped - podsumowanie dekady

15 slajdów pokaże nam, jak zmieniały się nasze preferencje muzyczne wraz z porami roku, przyjrzy się ulubionym wykonawcom, a także pokaże statystyki godzinowe słuchania poszczególnych utworów. Wszystko to w ładnej i ciekawej formie graficznej.

W moim przypadku okazało się, że poszedłem mocno za światowymi trendami i przez ponad 11 godzin słuchałem utworów Billie Eilish. Nic dziwnego - jej utwory dosłownie wylewały się na mnie z ekranu. Liczba produkcji telewizyjnych i filmowych, w których pojawiły się kawałki młodej artystki trudno już policzyć na palcach obu dłoni.

Widzę w tym także wielką zasługę serialu „Euforia”, czyli jednego z najlepszych seriali młodzieżowych ostatnich lat, który całkowicie zawładnął moją wyobraźnią i jak widać - moją tegoroczną playlistą.

Wyniki Spotify mogą być zaskakujące dla samych odbiorców, ale trudno negować ich prawdziwość. Zwłaszcza, jeśli ktoś, tak jak ja, głownie słucha muzyki przy pomocy platformy.

W tym miejscu warto więc przypomnieć, że kilka tygodni temu firma zdecydowała się na ogłoszenie swojej pierwszej gali nagród, z nominacjami bazującymi właśnie na realnych odsłuchaniach użytkowników. Pierwsza gala odbędzie się już w lutym 2020 w Meksyku.

Co ciekawe - w niedługo po ogłoszeniu Spotify, także prężnie rozwijające się Apple Music ogłosiło swoje własne nagrody.

Spersonalizowanej playlisty Spotify Wrapped posłuchasz po zalogowaniu się do specjalnie przygotowanego serwisu.