1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD

Disney+ szybciej w Europie. Nowe informacje o dostępie do platformy

Debiut nowej platformy streamingowej Disney+ zapowiedziany jest na 12 listopada. W tym dniu serwis ruszy jednak jedynie w USA, Kanadzie oraz Holandii. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy platforma trafi do użytkowników kilku innych krajów.

Serwis Disney+ ogłosił nowe daty premiery w Europie

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na oficjalnym koncie usługi w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że 31 marca 2020 roku nowa platforma VOD będzie dostępna także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech oraz Hiszpanii.

Uwagę przykuwa w szczególności zdanie:

Tytuły mogą różnić się w zależności od regionu.

Na pierwszy rzut oka taka informacja zaskakuje. Z drugiej strony takiego obrotu spraw można było się spodziewać. Rzecz najprawdopodobniej dotyczy bowiem produkcji znajdujących się na licencji. Wydaje się, że najgłośniejsze obrazy oryginalne Disney+, jak „The Mandalorian”, które powstały specjalnie na potrzeby nowej platformy, będą dostępne na całym świecie wraz ze startem usługi. Rzecz dotyczy raczej filmów na licencji, w tym tych należących do portfolio wytwórni Disneya, ale sprzedanych do konkretnych regionów na długo przed tym, zanim ktokolwiek nawet pomyślał o własnym serwisie VOD Disneya.

Disney Plus - logo

Wystarczy wspomnieć, że nawet amerykański oddział platformy już zapowiedział, że niektóre filmy z katalogu firm należących do wytwórni Disneya (m.in. Lucasfilm, Marvel) będą okresowo niedostępne w serwisie.


Tak jak oferta Netfliksa różni się w zależności od regionu, tak najprawdopodobniej różnić się będzie oferta Disney+.

Obecny gigant VOD dostarcza swoje produkcje oryginalne do wszystkich użytkowników na całym świecie w tym samym czasie. Serwis różni się jednak dostępnością filmów i seriali na licencji. Potwierdza to nawet ostatni, nieco kuriozalny przykład z udziałem polskiej „Zimnej Wojny”.

To także właśnie z powodu różnic w zapisach amerykańskiej i polskiej licencji „Przyjaciele”, którzy mają zniknąć z Netfliksa w 2020 w Polsce będą dostępni kilka miesięcy dłużej.

Wedle wcześniejszych informacji serwis może zadebiutować w Polsce dopiero w 2021 roku. Będziemy informować, gdy konkretna data startu serwisu w Polsce rzeczywiście się pojawi.