Seriale  /  News

Prequel „Gry o tron” jednak nie powstanie. Serial „Bloodmoon” został skasowany, zanim w ogóle trafił na antenę

Picture of the author

Od kilku miesięcy fani „Gry o tron” żyli informacjami z postępów w produkcji serialowego prequela serii, osadzonego tysiące lat przed wydarzeniami słynnej „Sagi Lodu i Ognia”. Teraz dowiadujemy się, że projekt HBO został całkowicie wstrzymany.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Autor portalu TVLine, Michael Aussiello, jako pierwszy dotarł do informacji, wedle których HBO postawiło właśnie przed showrunnerką Jane Goldman i jej ekipą wielki czerwony znak STOP. Pilotażowy odcinek, do którego zdjęcia zakończyły się jeszcze w lipcu, został ponoć zaprezentowany włodarzom HBO w te wakacje. Ci mieli jednak do niego tyle uwag, że epizod odesłano z powrotem, nakazując twórcom wprowadzenie diametralnych zmian.

Teraz okazuje się, że nawet wprowadzone poprawki nie pomogły tytułowi, który ponownie nie wzbudził zachwytu szefów HBO. Taki obrót spraw doprowadził do dramatycznej decyzji.

Zdecydowano się całkowicie wstrzymać realizację projektu. Serial „Bloodmoon” nie ujrzy światła dziennego.

Produkcja, o której wielokrotnie mówiono, miała rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” i opowiadać o czasach, w których do Westeros zawitali Biali Wędrowcy. W głównej roli w pilotażowym odcinku wystąpiła Naomi Watts, ale charakterystyka jej bohaterki owiana była wielką tajemnicą. Teraz już nie dane nam będzie przekonać się, kogo właściwie miała zagrać uznana aktorka.

Warto zwrócić uwagę, że to już drugi z pięciu projektów zamówionych przez HBO, który nie dostał zielonego światła na dalszą produkcję.

Przed emisją finałowego sezonu „Gry o tron”, stacja zamówiła bowiem projekty scenariuszy dla kilku prequelowych seriali, osadzonych w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Jeden z pomysłów odrzucono od razu, drugim był projekt, który przerodził się w skasowany właśnie pilotażowy odcinek. Z pozostałych trzech dwa wciąż znajdują się we wstępnej fazie pre-produkcji, dlatego niewiele można powiedzieć na ich temat.

Wiadomo natomiast, że wciąż istnieje nadzieja dla innego serialu ze świata „Gry o tron”. Mowa o tym poświęconym historii rodziny Targaryen, który miałby bazować na książkach George’a R.R Martina przybliżających historię rodu. Ostatnio ogłoszono, że zamówiono produkcję pilotażowego odcinka tej produkcji.

Serial „Gra o tron” dostępny jest na platformie HBO GO.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst