1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. TV
  5. VOD

Ekipa „Sherlocka” opowie nową wersję historii o słynnym wampirze. Jest pierwszy zwiastun serialu „Dracula”

Dracula - kadr z serialu Netfliksa i BBC

W sieci pojawił się pierwszy teaser miniserialu „Dracula” od ekipy odpowiedzialnej za sukces „Sherlocka”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nowy miniserial „Dracula”, bazujący na słynnej powieści Brama Stokera o tym samym tytule, powstał pod okiem Stevena Moffata i Marka Gattisa, czyli scenarzystów, którzy mają na swoim koncie serial „Sherlock” oraz wiele odcinków „Doktora Who”. Nowa wersja „Draculi”, stworzona we współpracy BBC One i Netfliksa, ma na nowo opowiedzieć historię słynnego hrabiego, skupiając się przede wszystkim na jego wschodnio-europejskich korzeniach i dalszej działalności.

Dracula - kadr z miniserialu

Choć sama fabuła wciąż owiana jest zasłoną tajemnicy, twórcy już teraz zapowiadają wiele niespodzianek.

Wiadomo jednak, że produkcja składać się będzie z trzech odcinków, w reżyserii Jonny’ego Campbella („Westworld”), Damona Thomasa („Obsesja Eve”) i Paula McGuigana („Sherlock”).

W tytułowej roli zobaczymy natomiast Claesa Banga, szwedzkiego aktora, najlepiej znanego z roli w doskonałym, nominowanym do Oscara filmie „The Square”. Na ekranie towarzyszyć mu będą John Heffernan („Brexit”), Dolly Wells („Spy”), Joanna Scanlan („Tulipanowa gorączka”) i Morfydd Clark („Patrick Melrose”).

Dracula - zwiastun:

Krótki teaser, który ujrzał właśnie światło dzienne, pokazuje, że nowa produkcja skupi się w znacznej mierze na horrorowych elementach opowieści. Takie podejście wydaje się naturalne, gdy mówimy o jednym z najsłynniejszych wampirów w historii.

Biorąc jednak pod uwagę, że ostatnia wariacja na temat słynnego hrabiego, czyli film „Dracula - historia nieznana” z Lukiem Evansem w roli głównej, skupiał się bardziej na stronie akcyjnej, dobrze jest zobaczyć taki powrót do korzeni.

Serial wyświetlany będzie na BBC One (w Wlk. Brytanii) oraz Netfliksie (w pozostałych krajach świata). Obecnie nieznana jest jeszcze data premiery.