1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

„Matrix 4” pojawi się w kinach dopiero za kilka lat, ale obsada już budzi emocje. Wiemy, kto do niej dołączy

Matrix: Reloaded - kadr z filmu

Film „Matrix 4” trafi na ekrany kin dopiero za kilka lat, ale już pojawia się coraz więcej nowinek dotyczących składu obsady.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Amerykański portal Variety jako pierwszy ogłosił, że angaż do projektu dostał właśnie Neil Patrick Harris, najbardziej znany z ról w serialach „Jak poznałem waszą matkę” oraz „Serii niefortunnych zdarzeń”. Harris wystąpił także w głośnym thrillerze Davida Finchera „Zaginiona dziewczyna”, ale wszystkie źródła podają, że „Matrix 4” będzie jego pierwszym tak dużym projektem filmowym.

Na razie niewiele wiadomo o samej roli mężczyzny, poza tym że będzie to „tajemnicza postać”. Nieszczególnie to dziwi, biorąc pod uwagę, że projekt pod przywództwem Lany Wachowski wciąż jest pełen sekretów.

Neil Patrick Harris - Zaginiona dziewczyna - kadr z filmu

Ostatnio pojawiły się też plotki, że Jada Pinkett-Smith negocjuje warunki swojego powrotu do serii.

Ekranowa Niobe chciałaby wrócić do świata „Matriksa” i ponownie stanąć u boku Neo i Trinity, czyli Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss, dwóch gwiazd, które jako pierwsze zostały przypisane do nowego projektu.

W tym momencie wciąż nie wiemy nic na temat udziału Laurence’a Fishburne’a. Jest to o tyle ciekawe, że aktor przewija się w doniesieniach na temat filmu już od pierwszego ogłoszenia kontynuacji. Fishburne był w końcu jedną z czterech najważniejszych gwiazd „Matrixa”, nic więc dziwnego że fani oczekiwaliby także jego powrotu. Idąc tym tropem – nic nie wiadomo także o Hugo Veawingu, który stworzył kultową rolę Agenta Smitha.

Jada Pinkett Smith - Matrix - kadr z filmu

Jedyne głosy dotyczące postaci Morfeusza to niedawne doniesienia, że Yahya Abdul-Mateen II został obsadzony w filmie w nieznanej roli. Media od razu zaczęły podejrzewać, że może chodzić o angaż do roli młodego Morfeusza – to wynikałby z wcześniejszych doniesień od Warner Bros., dotyczących prac nad projektem.

„Matrix 4” ma jeszcze długą drogę, zanim pojawi się na ekranie.

Już jednak budzi wielkie emocje.