1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Seriale

To jedno zdjęcie warte jest ponad 6,5 mln. Tak wygląda powrót „Przyjaciół” w wykonaniu Rachel

Jennifer Aniston - kadr z serialu Przyjaciele

Aktorka Jennifer Aniston dołączyła do portalu społecznościowego Instagram i „rozbiła” Internet. Jej pierwsze zdjęcie umieszczone w serwisie zachwyciło fanów na całym świecie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Zdjęcie przedstawiające szóstkę aktorów i aktorek, którzy przez lata grali razem w serialu „Przyjaciele” podbiło serca fanów na całym świecie, którzy w zaledwie kilka godzin „polajkowali” fotografię ponad 8,5 mln razy. Sam profil Jennifer Aniston na Instagramie śledzi obecnie ponad 6,7 mln obserwujących (ostatnie 200 tys. przybyło w trakcie pisania tego wpisu).

Pierwsze zdjęcie aktorki to typowe selfie, jakich widzimy tysiące na Instagramie każdego dnia. Sęk tkwi w tym, że jeśli jesteś Jennifer Aniston, Courntey Cox, Lisą Kudrow, Mattem LeBlancem, Davidem Schimmerem albo Matthew Perrym zna i kocha cię cały świat. Radość z waszego ponownego spotkania jest wielokrotnie większa. A w zasadzie 8,5 miliona razy większa.

Zdjęcie stało się tak popularne także dlatego, że to w zasadzie chyba pierwsza okazja od lat, kiedy cała obsada „Przyjaciół” znalazła się w jednym miejscu o tym samym czasie.

W przeszłości było wiele momentów, gdy ekipa spotykała się razem, ale dotychczas nie udało się zebrać wszystkich członków w tym samym momencie. Istotny jest też fakt, że w tym roku świętujemy 25-lecie serialu „Przyjaciele”, a takie zdjęcie to doskonały prezent dla widzów.

Najbliżej spotkania wszystkich przyjaciół było w 2016 roku podczas specjalnego programu na cześć reżysera Jamesa Burrowsa. „Must See TV: An All-Star Tribute to James Burrows ” wyemitowano z okazji tysięcznego odcinka wyreżyserowanego przez słynnego twórcę telewizyjnego, który stał za kamerą nie tylko serialu „Przyjaciele”, ale także innych hitów: „Will & Grace”, „Frasier”, „Teoria wielkiego podrywu”, czy „Zdrówko”.

Na kanapie specjalnego programu wspominkowego zasiadło wtedy pięcioro gwiazdorów słynnej serii. Matthew Perry nie mógł uczestniczyć w uroczystościach, gdyż akurat występował w teatrze w Londynie. Warto dodać – w sztuce „The End of Longing”, którą sam napisał i wyreżyserował.

W tamtym czasie Internet oszalał na punkcie innego zdjęcia. Przedstawiało ono ekipę serialu „Teoria wielkiego podrywu” oraz część obsady „Przyjaciół”.

Reakcja na nowe zdjęcie Jennifer Aniston jest też ciekawa w kontekście początków kariery tytułowej szóstki „Przyjaciół”. Słynna jest fotografia członków obsady, którzy polecieli prywatnym samolotem do Las Vegas w ramach integracji. Miało to miejsce tuż przed pierwszą emisją serialu, a reżyser James Burrows zdradził im wtedy:

Korzystajcie z tego, że nikt was nie zna. Kiedy tylko serial pojawi się na antenie, już nigdy nie zaznacie poczucia bycia anonimowym i nieznajdowania się w blasku fleszy.

Wspomina o tym w swojej książce „Przyjaciele: ten o najlepszym serialu na świecie”, Kelsey Miller, która zebrała pokaźną wiedzę na temat kulis powstawania serialu.

Warto dodać, że zdjęcie umieszczone na Instagramie przez Aniston pojawiło się w momencie, kiedy aktorka promuje właśnie swoją produkcję „The Morning Show”, którą stworzyła wraz z Reese Whitherspoon dla Apple TV+. Na dodatek na całym świecie, także w Polsce wyprzedają się specjalne pokazy kinowe, podczas których można obejrzeć wybrane odcinki serialu „Przyjaciele”.

Jak to bowiem mawiają Anglosasi timing is everything.

Serial „Przyjaciele” dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.