1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Polski akcent w obsadzie belgijskiego serialu Netfliksa. Kto zagra w „Kierunek: Noc”?

kierunek noc obsada

Poznaliśmy obsadę pierwszego belgijskiego serialu Netfliksa, którego scenariusz opiera się na prozie Jacka Dukaja. Rozpoczęły się zdjęcia do serialu „Kierunek: Noc”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Fabuła serialu „Kierunek: Noc” oparta została na powieści „Starość aksolotla” Jacka Dukaja. Historia skupia się na pasażerach i członkach załogi pewnego nocnego lotu z Brukseli, którzy muszą uciekać przed niebezpiecznym zjawiskiem słonecznym niszczącym planetę.

Producentami wykonawczymi pierwszego belgijskiego serialu Netfliksa zostali Tomasz Bagiński i Jacek Dukaj. Dziś poznaliśmy obsadę produkcji.

W serii „Kierunek: Noc” zobaczymy aktorów i aktorki z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Wśród nich m.in.: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo, Mehmet Kurtulus oraz Polak Ksawery Szlenkier.

Szlenkier to absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, obecnie związany z Teatrem Narodowym w Warszawie. Grał w takich produkcjach jak „Wichry Kołymy” w reżyserii Marleen Gorris, „My name is Sara” Stevena Oritta oraz filmie „Správa” („The Report Movie”) w reżyserii Petera Bebjaka.

Reżyserią „Kierunek: Noc” zajmuje się belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Twórcą i scenarzystą jest Jason George („The Protector”, „Narcos”), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Premiera serialu zaplanowana jest na 2020 rok, nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty.