1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki
  4. Seriale
  5. VOD

Netflix nie rezygnuje z Polski - w naszym kraju powstanie serial „W głębi lasu”. To adaptacja prozy Harlana Cobena

w głębi lasu netflix

Polscy użytkownicy Netfliksa czekali na tę wiadomość od bardzo dawna. Firma nareszcie zdecydowała się zrobić drugi serial oryginalny w naszym kraju. Produkcja będzie adaptacją powieści Harlana Cobena pt. „W głębi lasu”.

Pierwszy polski serial oryginalny Netfliksa, „1983”, nie zaliczył najlepszego startu. Serial reżyserowany między innymi przez Agnieszkę Holland zawiódł zarówno krytyków, jak i fanów. Wciąż nie został też oficjalnie przedłużony przez szefostwo platformy, choć showrunner produkcji ostatnio donosił o postępach w pracach nad scenariuszem. W międzyczasie rodzimi twórcy pracowali z Netfliksem nad innymi dziełami (m.in. „Wiedźminem” oraz „Miłość, śmierć i roboty”), ale na kolejny serial kręcony na polskiej ziemi przyszło nam długo czekać.

Netflix właśnie ogłosił powstanie serialu „W głębi lasu”. Produkcja adaptacji powieści Harlana Cobena już ruszyła, a premiera nastąpi w 2020 roku.

Za reżyserię sześcioodcinkowej serii odpowiadają Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) i Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Scenariusz napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, a produkcją zajmie się ATM Grupa. Wśród producentów znajdziemy takie postaci jak Harlan Coben, Andrzej Muszyński i Anna Nagler. Powieść amerykańskiego pisarza ukazała się w Polsce w 2008 roku i opowiada o morderstwie czwórki nastolatków, którego niemymi świadkami stała się para zakochanych. Co ciekawe, odnaleziono potem tylko dwa ciała, a jedną z zaginionych jest siostra głównego bohatera, prokuratora Paula Copelanda.

w głębi lasu netflix

W serialu wydarzenia z powieści zostaną przeniesione na polski grunt. Fabuła obejmie dwa okresy: rok 1994 i 2019. Protagonistą produkcji będzie Paweł Kopiński, który odzyska nadzieję na odnalezienie zaginionej na obozie letnim ukochanej siostry. Wszystko za sprawą znalezienia ciała prawdopodobnie należącego do chłopaka, który zniknął razem z nią. Sprawę skomplikują jednak skrywane od dawna rodzinne tajemnice, o których Paweł wolałby zapomnieć.

Twórcy serialu podkreślają, że główny bohater mimo przeciwności losu zawsze będzie w stanie się podnieść.

Na razie nie znamy obsady serialu. Harlan Coben w oficjalnym komunikacie udostępnionym przez Netfliksa zaznaczył, że jest dumny ze współpracy z polskimi twórcami. To nie pierwsza adaptacja prozy tego pisarza na platformie. W trakcie produkcji są brytyjski „The Stranger” oraz hiszpański „El Inocente”. Co ciekawe, można w tym dostrzec pewną strategię platformy. Twórcy z naszego kraju otrzymali możliwość pracy na bazie amerykańskiej powieści, a niedawno Belgowie dostali na rozkład dzieło Jacka Dukaja i zrobią z niego serial „Kierunek: Noc”.