1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD

CDA Premium z ponad 200 tysiącami subskrypcji. Portal pozbędzie się łatki domu dla nielegalnych treści?

cda premium liczba subskrypcji

CDA Premium to platforma VOD powiązana z portalem CDA.pl. Serwis ciągle wzmacnia swoją pozycję. W sierpniu bieżącego roku po raz pierwszy przekroczył liczbę 200 tys. subskrypcji.

Ostatnie badania pokazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z usług SVOD. Serwisy tego typu coraz częściej wypierają torrenty i w ten sposób znacząco wpływają na nawyki kulturowe mieszkańców naszego kraju. Jak widać korzysta na tym również płatna sekcja CDA.pl, czyli portalu nieszczególnie kojarzonego z legalnego dostępu do filmów i seriali.

Niecały rok temu Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Filmowych wpisało serwis na listę największych pirackich stron internetowych. Przez ten czas sytuacja właściwie nie uległa zmianie. Na CDA.pl wciąż można łatwo odnaleźć filmy i seriale teoretycznie na wyłączność innych serwisów streamingowych. Wystarczy obejrzeć krótką reklamę i możemy się cieszyć nielegalnie udostępnianymi treściami całkowicie za darmo. Mimo to CDA Premium również znajduje klientów zainteresowanych założeniem tam konta.

Na koniec sierpnia CDA Premium osiągnęło liczbę 207 tys. subskrypcji. W stosunku do analogicznego miesiąca 2017 roku serwis zanotował wzrost o 62 proc.

Informację firma podała w oficjalnym komunikacie, jak donosi portal Wirtualne Media. Przyczyn zwiększonej popularności swojej płatnej usługi CDA upatruje w rozwijającej się ofercie produkcji, lepszej dostępności aplikacji mobilnych serwisu, a także zwiększającej się liczbie partnerskich punktów sprzedaży. Na ten moment CDA Premium umożliwia dostęp do prawie 6,5 tys. różnorodnych filmów i seriali. Konto na platformie kosztuje 19,90 zł za miesiąc, a nowi subskrybenci pierwsze dwa tygodnie otrzymują za darmo.

Polski serwis osiągnął spory sukces, choć oczywiście nadal nie może się zestawiać z gigantami branży. Najnowsze badania wskazują, że królem SVOD w naszym kraju jest Netflix. Z platformy korzysta 25 proc. dorosłych Polaków (choć nie jest powiedziane, że wszyscy posiadają osobne konta). Czy kolejne miesiące przyniosą dalszy rozwój bazy klientów CDA Premium? Przekonamy się wkrótce.