1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. VOD

Platige Image, Kapuściński i wyjątkowa animacja.Film „Jeszcze dzień życia” jest już dostępny w HBO GO

jeszcze dzien zycia film

„Jeszcze dzień życia” to animacja, która bazuje na reportażu Ryszarda Kapuścińskiego. Od dzisiaj możecie obejrzeć ją w HBO GO.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie da się ukryć, że reporterska praca Ryszarda Kapuścińskiego, to jedna z najlepszych form promocji dla Polski. Ten wybitny polski dziennikarz nie tylko pisał świetne, bardzo literackie, teksty, ale również charakteryzował się niesamowitą wręcz determinacją, aby opowiadać europejskiemu czytelnikowi o świecie. Niejednokrotnie ryzykował swoje życie tam, skąd uciekali inni dziennikarze i reporterzy.

Jeszcze dzień życia” to właśnie taka opowieść.

Animacja „Jeszcze dzień życia” obrazuje książkową opowieść, która dotyczy wojny domowej w Angoli. Konflikt rozgrywał się niedługo przed tym, gdy kraj uzyskał niepodległość. Historia opisana w książce dużo miejsca poświęca samym przygotowaniom do konfliktu, ale pokazuje je z perspektywy zwykłych ludzi.

Polsko-hiszpańska animacja została stworzona przez Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. Film nakręcony jest w technice motion capture, a wyprodukowało go polskie studio Platige Image, o którym jest głośno o tyle, że od lat macza palce w marce „Wiedźmin”, robiąc między innymi cinematiki do gier.

„Jeszcze dzień życia” jest już od dzisiaj dostępny w HBO GO.

I warto go obejrzeć, bo zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy film animowany przyznawaną podczas ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. A również dlatego, że w filmie usłyszymy chociażby Marcina Dorocińskiego i Olgę Bołądź.