1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Niedowiarkowie będą przepraszać. Tool prezentuje singiel „Fear Inoculum” z zapowiedzianej na koniec sierpnia płyty

Nowa płyta Toola nie nadchodziła tak długo, że w pewnym momencie stała się wręcz źródłem żartów wśród fanów zespołu. Niemożliwe stało się jednak prawdą - amerykańska grupa powróci z zupełnie nowym materiałem jeszcze w tym miesiącu. Słuchacze od dziś mogą zapoznać się z pierwszym singlem pt. Fear Inoculum.

tool fear inoculum

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ostatni album zespołu Tool ukazał się ponad trzynaście lat temu. Przez cały ten czas najbardziej zagorzali fani wciąż wierzyli, że Maynard James Keenan i spółka nagrają jeszcze kiedyś nowy materiał. Dla wielu komentujących „nowa płyta Toola” zaczęła się jednak w pewnym momencie kojarzyć ze zgranym i dosyć depresyjnym żartem. Na szczęście wielbiciele klimatycznej muzyki grupy mogą wreszcie celebrować jej powrót.

W dodatku bardzo możliwe, że będziemy mogli powiedzieć o powrocie w pełnej chwale. Na wysoką formę Toola wskazuje pierwszy opublikowany właśnie singiel z płyty „Fear Inoculum”. Na wszystkie najważniejsze serwisy muzyczne trafił dzisiaj tytułowy utwór.

Fear Inoculum trwa ponad dziesięć minut i pokazuje, dlaczego ludzie na całym świecie czekali na nowe piosenki Toola.

Część fanów miała już wcześniej okazję wysłuchać dwóch innych dzieł z najnowszego albumu - Descending oraz Invincible. „Fear Inoculum” będzie 5. studyjnym krążkiem Toola. Cała płyta obejmie siedem kawałków, które złożą się na około 80 minut muzyki. Będzie to najdłuższa z dotychczasowych płyt zespołu. Wiele piosenek zamieszonych na „Fear Inoculum” będzie mieć zresztą coś wspólnego z liczbą siedem, o czym w rozmowie z portalem Revolver wspomniał gitarzysta Toola, Adam Jones.

Oprócz wspomnianych już Keenana i Jonesa, w pracach nad płytą udział wzięli też basista Justin Chancellor i perkusista Danny Carey. Piosenkę Fear Inoculum można już nabyć za pomocą takich portali jak iTunes, Google Play i Amazon Music lub posłuchać na jednym z serwisów streamingowych (pełną listę znajdziecie TUTAJ). Niedawno po długim okresie oczekiwania trafiły tam też poprzednie albumy Toola. Okazało się to dobrym posunięciem ze strony muzyków, bo ich utwory szybko stały się hitem na iTunesach.

Pełna zawartość „Fear Inoculum” zadebiutuje 30 sierpnia.