1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

W byciu nietoperzem ma już doświadczenie. Robert Pattinson został wybrany do roli Batmana

robert pattinson the batman
120 interakcji
dołącz do dyskusji

Już wiadomo, kto stał się spadkobiercą roli po Benie Afflecku. Nowym Mścicielem z Gotham stał się były wampir z serii „Zmierzch”, czyli Robert Pattinson.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Studio Warner Bros. odpowiedzialne za projekt potwierdziło angaż aktora. Nadchodzący superbohaterski obraz zostanie wyreżyserowany przez Matta Reevesa i trafi do kin 25 czerwca 2021 roku.

Reeves był zwolennikiem wyboru Pattinsona do tej roli, ale studio było rozdarte między nim a Nicholasem Houltem. Nic dziwnego, bo to duża decyzja dotycząca filmowego uniwersum DC.

Mając już główną gwiazdę, pozostaje tylko rozpocząć zdjęcia.

Plan miał ruszyć jeszcze w 2019 roku, ale niedawne doniesienia głosiły, że Reeves poprawia jeszcze scenariusz dzieła, zatem może dojść do lekkiego opóźnienia, nim padnie pierwszy klaps. Według niepotwierdzonych informacji akcja „The Batman” będzie osadzona w latach 90. Film pomyślany jest jako historia detektywistyczna, z której dowiemy się, dlaczego Batman jest w komiksach nazywany najwspanialszym detektywem świata.

Twórca zapowiedział też, że na ekranie mamy zobaczyć całą plejadę złoczyńców z Gotham. Jednym ze zbirów ma być Pingwin, ma się też pojawić Selina Kyle, lepiej znana jako Kobieta-Kot.

Przypominamy, że początkowo reżyserem, scenarzystą, producentem i gwiazdą filmu miał być Ben Affleck. Zrezygnował on jednak z tego zadania przygnieciony nadmiarem obowiązków związanych z posiadaniem tak wielu stanowisk przy jednym projekcie. Mówił też o tym, że nie mógł dopasować się do wizji, którą mu zaproponowano.

Pattinson wydaje się być dobrym wyborem na nowego Batmana.

Jeżeli ktoś kojarzy aktora przede wszystkim z roli Edwarda Cullena ze „Zmierzchu”, to powinien przyjrzeć się jego późniejszym dokonaniom. Wśród nich znaleźć można sporo udanych kreacji, jak na przykład ta w wyświetlanym w Cannes „Good Time” czy w „Zaginionym mieście Z”. Ponadto podczas ostatniej edycji festiwalu na Lazurowym Wybrzeżu pokazano nowy obraz Roberta Eggersa („Czarownica”), w którym Pattinson zagrał jedną z głównych ról. „Latarnia”, bo o tym filmie mowa, zebrała szereg pochlebnych recenzji, w których uwagę zwracano na niesamowite kreacje Willem Dafoe i właśnie Pattinsona.

„The Batman” w kinach w czerwcu 2021 roku.