1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Rammstein prowokuje. Teledysk do „Auslander” może wzbudzić kontrowersje

rammstein auslander

Niemiecka machina kroczy dalej ciężkimi krokami. Niedawno swoją premierę miał 7. studyjny album grupy Rammstein, teraz zaś otrzymaliśmy kolejny teledysk promujący wydawnictwo.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po Detschland i Radio przyszła kolej na numer Auslander. To już trzeci klip Niemców, a jeśli wierzyć wcześniejszym zapowiedziom to czekają na nas jeszcze dwa obrazki do utworów z nowej płyty. Najwięcej kontrowersji wzbudził klip do „Detschland”. Reżyser Specter Berlin postanowił pokazać w teledysku do tego utworu wszystko to, co najbardziej oburzające w historii Niemiec. Szczególnie sceny nawiązujące do Holocaustu spotkały się z protestami ze strony środowisk żydowskich twierdzących, że jest to jawna profanacja i prowokacja.

Album „Rammstein” jest pierwszym od dziesięciu lat wydawnictwem w dorobku zespołu. Wcześniejsza płyta powstała w 2009 roku i nosiła tytuł „Liebe ist für alle da”.

Teledysk Rammsteina do Auslander:

Reżyserem klipu był tym razem Jörn Heitmann, który współpracował już z zespołem na planie teledysków do Kaine lust, Sonne, AmerikaOhne Dich, Mutter i Haifisch. Ponadto ma na koncie kolaborację z takimi artystami, jak Sido, Mando Diao, Die Toten Hosen i Tokio Hotel.

Przypominamy, że już wkrótce formację będzie można zobaczyć na żywo w Polsce. Zespół zagra u nas 24 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jako gość specjalny przed gwiazdą wieczoru wystąpi Duo Jatekok. Zespół wykona utwory z albumu „Klavier” Rammsteina na cztery ręce i dwa fortepiany.

Albumu „Rammstein” można posłuchać m.in. w serwisie Spotify.