1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Flying Lotus i słowiańskość w jazzie. Sprawdzamy najciekawsze premiery muzyczne tygodnia

premiery muzyczne flying lotus eabs
179 interakcji
dołącz do dyskusji

Co łączy Flying Lotusa i polską grupę EABS? Chociażby miłość do jazzu. Wśród najciekawszych premier muzycznych tygodnia znajdziecie jednak nie tylko jazz.

Flying Lotus - Flamagra

FlyLo nieźle zaszalał - zarówno jeśli chodzi o ilość kawałków na nowym albumie (27), jak i gości, których zaprosił do pracy przy płycie. Wśród nich m.in. David Lynch, Anderson .Paak, Solange, Tierra Whack i Thundercat. Podczas odsłuchu „Flamagry” co jakiś czas do głowy przychodzi skojarzenie z funkiem - to chyba jeden z najsilniejszych akcentów na tym krążku. Reszta to jak zawsze doskonała szalona przejażdżka po kosmicznych pomysłach Ellisona.

Hayden Thorpe - Diviner

Znany fanom zespołu Wild Beasts Hayden Thorpe przyznaje, że swój pierwszy solowy album stworzył w tajemnicy. To całkiem inna muzyka niż ta, którą kojarzymy z działalności wspomnianej grupy. „Diviner” to delikatny głos Thorpe'a w towarzystwie fortepianu, subtelnych gitar i miękkich syntezatorów.

EABS - Slavic Spirits

Po wydanym 2 lata temu albumie „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” czas na materiał autorski. EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions, łączą jazz z tajemniczą, zapomnianą słowiańskością, interpretując ją na swój sposób. Opowiadają o tym, co dawne i zapomniane, „Slavic Spirits” aż kipi od pięknych metafor.