REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Flying Lotus i słowiańskość w jazzie. Sprawdzamy najciekawsze premiery muzyczne tygodnia

Co łączy Flying Lotusa i polską grupę EABS? Chociażby miłość do jazzu. Wśród najciekawszych premier muzycznych tygodnia znajdziecie jednak nie tylko jazz.

premiery muzyczne flying lotus eabs
REKLAMA
179 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Flying Lotus - Flamagra

FlyLo nieźle zaszalał - zarówno jeśli chodzi o ilość kawałków na nowym albumie (27), jak i gości, których zaprosił do pracy przy płycie. Wśród nich m.in. David Lynch, Anderson .Paak, Solange, Tierra Whack i Thundercat. Podczas odsłuchu „Flamagry” co jakiś czas do głowy przychodzi skojarzenie z funkiem - to chyba jeden z najsilniejszych akcentów na tym krążku. Reszta to jak zawsze doskonała szalona przejażdżka po kosmicznych pomysłach Ellisona.

Hayden Thorpe - Diviner

Znany fanom zespołu Wild Beasts Hayden Thorpe przyznaje, że swój pierwszy solowy album stworzył w tajemnicy. To całkiem inna muzyka niż ta, którą kojarzymy z działalności wspomnianej grupy. „Diviner” to delikatny głos Thorpe'a w towarzystwie fortepianu, subtelnych gitar i miękkich syntezatorów.

EABS - Slavic Spirits

REKLAMA

Po wydanym 2 lata temu albumie „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” czas na materiał autorski. EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions, łączą jazz z tajemniczą, zapomnianą słowiańskością, interpretując ją na swój sposób. Opowiadają o tym, co dawne i zapomniane, „Slavic Spirits” aż kipi od pięknych metafor.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA