REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Nowy sezon „Watahy” z dużą dawką klimatycznych zdjęć. Borys Szyc dołączył do obsady serialu HBO

HBO nie skończy nadawania hitowych seriali po finałowym odcinku „Gry o tron”. Na horyzoncie już widnieje 3. sezon uwielbianej przez Polaków „Watahy”. Stacja właśnie pochwaliła się kilkunastoma zdjęciami prosto z planu oraz dołączeniem do obsady dwóch nowych nazwisk. Poruszenie wśród widzów sprawi na pewno angaż Borysa Szyca.

wataha borys szyc
REKLAMA
121 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Ostatnie kilka lat przyniosło wiele pozytywnych zaskoczeń w polskiej kinematografii. Rodzime produkcje coraz częściej mogły się pochwalić dobrą jakością wykonania, ciekawym scenariuszem i świetnym aktorstwem. Obejrzenie polskiego filmu czy serialu przestało być powodem do tajonego wstydu i po raz pierwszy od dawna stało się modne. Dzięki temu nasze kina mogły się pochwalić rekordową liczbą widzów. Duży wpływ na taką sytuację miały dzieła pokroju „Zimnej wojny” i „Kleru”, ale także produkcje telewizyjne.

borysc szyc wataha class="wp-image-284780"
Foto: Krzysztof Wiktor

W poprzednim roku największym zainteresowaniem cieszyła się seria „Ślepnąc od świateł”, a kolejnych dwanaście miesięcy najpewniej znów będzie należeć do HBO Polska. Trwają bowiem prace nad 3. sezonem jednego z najbardziej cenionych polskich seriali - „Watahy”. Zdjęcia ruszyły na początku lutego, a niedługo później opublikowano pierwszy teaser. Ostatnio o „Watasze” było raczej cicho (w końcu był czas „Gry o tron”), ale twórcy w tym czasie absolutnie nie próżnowali.

HBO opublikowało kilkanaście nowych zdjęć z planu „Watahy”. Ale największą pozytywną niespodzianką i tak jest angaż Borysa Szyca.

borys szyc wataha class="wp-image-284792"
Foto: Adam Golec

Aktor znany z ról w takich produkcjach jak „Testosteron”, „Wojna polsko-ruska” czy „Zimna wojna” wcieli się w wysoko postawionego pułkownika Straży Granicznej o nazwisku Kuczer, przed którym będą odpowiadać Rebrow i Markowski. Szyca zobaczymy też wkrótce w konkurencyjnej produkcji Canal+ - „Król”. Oprócz niego do obsady dołączyła także Evgenia Akhremenko. Rosyjska aktorka zagra nową szefową ukraińskiej mafii, która dzięki zdecydowanym i szybkim posunięciom będzie próbowała zbudować potęgę swojej kryminalnej organizacji.

borys szyc wataha class="wp-image-284801"
Foto: Adam Golec

W produkcji pojawią się także m.in. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Za scenariusz 3. sezonu odpowiadają autorzy sukcesu poprzednich serii - Piotr Szymanek (jako head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Reżyserkami serialu zostały Olga Chajdas i Kasia Adamik, a zdjęcia są dziełem Tomasza Augustynka i Tomasza Naumiuka. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie „Wataha” powróci na antenę. Plan zdjęciowy serialu ma potrwać do czerwca.

REKLAMA

Serial „Wataha” obejrzycie na HBO GO.

borys szyc wataha class="wp-image-284804"
Foto: Adam Golec
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA