REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Ten odcinek „Gry o tron” to była istna rzeź. Którzy bohaterowie pożegnali się z życiem?

Przedostatni odcinek „Gry o tron” zebrał żniwo. W bitwie o Królewską Przystań zginęło mnóstwo ludzi, a w tym kilku kluczowych dla serialu bohaterów.

gra o tron s08e05 kto zginął
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery!

Musiało do tego dojść. Już za tydzień przecież długo wyczekiwany finał i nikt chyba nie spodziewał się tego, że wszyscy dotrwają do tego czasu przy życiu. Jedno zagrożenie zostało zlikwidowane - Nocny Król, pojawiło się jednak nowe - Daenerys. To za jej sprawą ludność Królewskiej Przystani została zdziesiątkowana i przyczyniła się też do śmierci kilku ważnych dla „Gry o tron” postaci. Z kim się zatem pożegnaliśmy?

Kto zginął w 5. odcinku 8. sezonu „Gry o tron”?

gra o tron varys class="wp-image-283160"

Jedna z najprzebieglejszych postaci w serialu, ale tym razem mu się nie udało. Opuścił wiele lat temu Królewską Przystań, by stanąć po stronie Daenerys. Ostatecznie przestał jednak wierzyć w Smoczą Królową. Podzielił się swoimi obawami z Tyrionem i wyraźnie zasugerował, że to Jon Snow powinien zasiąść na Żelaznym Tronie. Posiadając wiedzę o pochodzeniu Snowa, postanowił zdradzić swoją dotychczasową Królową, za co ta odpłaciła mu się śmiercią. Varys zginął od płomieni Drogona, wcześniej żegnając się ze swoim starym przyjacielem Tyrionem.

Euron Greyjoy gra o tron class="wp-image-256612"

Udało mu się przeżyć atak Drogona na Żelazną Flotę, którą szybko strawił ogień. Ostatecznie uśmiercił go Jaimie Lannister poprzez przebicie mieczem. Euron do końca pozostał pyszałkowaty i zadufany w sobie, uważając się za króla i przypisując sobie to, że śmiertelnie ranił Jaimiego. Faktycznie rany zadane Lannisterowi były głębokie, ale przyczyną jego śmierci stało się coś zupełnie innego.

Cersei i Jaimie Lannisterowie oraz ich nienarodzone dziecko

cersei i jaimie gra o tron class="wp-image-283163"

Śmierć godna szekspirowskiego dramatu. Wydawać by się mogło, że nikt i nic nie będzie w stanie zrównać Czerwonej Twierdzy z ziemią, a tu jednak. Atak Daenerys sprawił, że monumentalna budowla zaczęła obracać się w ruinę. Królowa umykając przed kolejnymi zawalającymi się stropami i ścianami trafia w końcu na swojego brata, ten prowadzi ją przez podziemia do czekającej na nich łodzi, dzięki której mogliby udać się do Essos i rozpocząć nowe życie. Niestety wyjście zostało już zawalone, wkrótce ten sam los spotka salę, w której się znajdują i tak rodzeństwo i kochankowie w jednym umrą pod gruzami, ale za to w swoich ramionach.

Góra i Ogar

góra i ogar gra o tron class="wp-image-283166"

W końcu doszło do tak długo wyczekiwanego CleganeBowl, czyli bratobójczej walki między Górą a Ogarem. Rodzeństwo walczyło pośród walących się wież, aż w końcu Sandor zdał sobie sprawę, że jego brat, którego Qyburn zmienił w nieśmiertelne monstrum, może zginąć tylko od płomieni, czyli tego, czego Sandor najbardziej się obawiał. I tak bracia runęli z krawędzi zamku prosto w znajdujące się daleko w dole w płomienie.

Qyburn

Qyburn gra o tron class="wp-image-283169"
REKLAMA

Namiestnik Królowej zginął z rąk tego, którego sam stworzył. To on odpowiadał za przywrócenie Góry do żywych po tym, jak do jego organizmu przedostała się trucizna Oberyna Martella w 4. sezonie. Gregor Clegane rzucił starcem o pobliski mur łamiąc mu kark. Przy jego ogromnej sile było to równe wysiłkowi włożonemu w zabicie robaka.

Finał „Gry o tron” 20 maja na HBO i HBO GO.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA