REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Życie po „Grze o tron”. Przyglądamy się planom gwiazd serialu na kolejne miesiące

„Gra o tron” nieubłaganie dobiega końca. Aktorzy po wielu latach pożegnają się ze swoimi rolami, co jednak nie oznacza końca ich kariery. Przynajmniej większość z nich nie będzie cierpiała na brak zajęć.

gra o tron życie po serialu
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Z pewnością każdy z zaangażowanych w serial HBO już do końca swoich dni będzie z nim kojarzony. To przecież światowy fenomen. Mając taki wpis w CV można być spokojnym o swoją karierę, zwłaszcza jeżeli grało się jedną z głównych ról. Przyglądamy się temu, w jakich produkcjach będziemy mogli zobaczyć serialowe sławy w najbliższych latach.

gra o tron emilia clarke class="wp-image-268455"

Choć to jedna z głównych gwiazd serialu, Emilia Clarke nie stała się szczególnie rozchwytywaną aktorką. Wystarczy prześledzić jej filmografię - góra jedna rola w filmie kinowym na rok. Najbliższa przyszłość raczej tego nie zmieni, bo przed Clarke jak na razie dwa projekty. Jednym z nich jest kostiumowe „Let Me Count the Ways”, w którym aktorka zagra poetkę Elizabeth Barrett, jedną z najważniejszych autorek epoki wiktoriańskiej. Historia będzie skupiać się na jej romansie z dramatopisarzem Robertem Browningiem.

Serialowa Daenerys wystąpi w jeszcze jednej opowieści o miłości, choć już nie ubranej w szaty kina kostiumowego. Mowa o świątecznej komedii romantycznej „Last Christmas”, gdzie partnerować jej będzie Henry Golding. Za projekt odpowiada Paul Feig („Druhny”, „Ghostbusters. Pogromcy duchów”).

gra o tron kit harington class="wp-image-44422"

W przypadku Jona Snowa jest jeszcze bardziej mizernie, bo obecnie nie jest on przypisany do żadnego projektu. To jednak świadoma decyzja ze strony aktora, bo jak wyznał w rozmowie z Entertainment Weekly ma obecnie przede wszystkim zamiar popracować nad swoim wizerunkiem. Pod nożyczki mają pójść włosy na rzecz krótszej fryzury. Fanki mogą być jednak spokojne o brodę Kita, bo zamierza ją zachować.

Z innej jego wypowiedzi wiemy, że nie interesuje go kino akcji. Nie chce także wziąć roli, która wymagałaby od niego takiego zaangażowania, jak ta w „Grze o tron”. Trudno przewidzieć, w którą stronę potoczy się kariera Kita Haringtona. Z pewnością nie stroni od produkcji dla najmłodszych, czego dowodem ostatnia odsłona „Jak wytresować smoka”. Pociąga go także teatr, gdyż jeszcze w tym roku występował w sztuce „True West” Sama Sheparda.

Peter Dinklage gra o tron class="wp-image-211991"

Przez specyficzne fizis aktora nie jest on przypisany do tak wielu projektów, jakby pewnie sobie życzył. Nie znaczy to jednak, że cierpi on na brak zleceń. Serialowy Tyrion wystąpi m.in. u boku Josha Brolina w komedii „Brothers”, do której scenariusz przygotowuje Ethan Coen. Szczegóły fabuły, podobnie jak data premiery nie są jeszcze znane, ale podobno w filmie znajdzie się wiele podobieństw do filmu „Bliźniacy” z Arnoldem Schwarzeneggerem i Dannym DeVito.

Dinklage został także przypisany do ekranizacji baśni braci Grimm „Rumpelstiltskin”. I w tym przypadku jest to projekt w początkowej fazie, więc nie są znane jego szczegóły. Wiemy jednak, że Peter Dinklage miały zagrać… karła o magicznych zdolnościach. Ponadto aktor jest też producentem tego przedsięwzięcia. Innym zaś filmem z jego udziałem ma być thriller „The Thicket”, będący ekranizacją książki Joego Lansdale'a.

Mroczna Phoenix sophie turner class="wp-image-259183"

„Gra o tron” to nie jedyna duża produkcja, której częścią jest aktorka. Jest znana widzom nie tylko jako Sansa Stark, ale też jako Jean Grey w serii „X-Men”. Właśnie kolejna odsłona cyklu z podtytułem „Mroczna Phoenix” będzie następnym filmem z Turner, który zobaczymy. Premiera już wkrótce, bo 7 czerwca 2019. Niewykluczone, że będzie to ostatni film z cyklu o X-Menach, z racji przejęcia Foxa przez Disneya. Tym samym Sophie Turner będzie musiała pożegnać się z dwoma dużymi franczyzami. Czekamy więc na informacje na temat jej przyszłych projektów.

gra o tron Maisie Williams class="wp-image-267843"

Siostry na ekranie i poza nim. Nie jest tajemnicą, że Sophie Turner i Maisie Williams utrzymują ze sobą co najmniej przyjacielskie relacje. Ciągnie je chyba też do podobnych projektów, bo serialowa Arya również jest częścią „X-Menów”, a dokładniej będzie. „Nowi mutanci” zostali naznaczeni wspomnianym przejęciem Foxa przez Disneya i premiera filmu stanęła pod znakiem zapytania. Z pewnością został on ukończony, a Maisie mamy ujrzeć jako Wolfsbane. Jeżeli nie dojdzie do żadnych poślizgów, to film powinien trafić na ekrany w kwietniu 2020 roku. To jednak jedyna obecnie znana rola aktorki po „Grze o tron”.

gra o tron Nikolaj Coster-Waldau class="wp-image-271647"

Jaimie Lannister porzuci valyriańską stal na rzecz broni palnej. Zobaczymy go w kolejnym filmie Briana De Palmy, „Domino”. Coster-Waldau zagra kopenhaskiego policjanta, który szuka sprawiedliwości za zabójstwo swojego partnera przez członka ISIS. Obraz ma mieć premierę 31 maja, aczkolwiek nie mamy informacji na temat jego dystrybucji w Polsce.

Ponadto ogłoszono, że aktor ma zagrać w łączącym elementy kryminału i melodramatu filmie „Suicide Tourist”. Nikolaj Coster-Waldau wcieli się także w myśliwego na emeryturze, który musi wytropić mordercę odpowiedzialnego za porwanie jego córki. W tym przypadku mowa o filmie „The Silencing” Andersa Engströma (serial „Tabu”).

Gra o tron Lena Headey class="wp-image-175936"
REKLAMA

Filmografia aktorki, nawet po tym jak dołączyła do obsady „Gry o tron”, jest bardzo bogata. Rozszerzy się o kolejne tytuł, gdyż Lena Headey jest obecnie przypisana do projektu „Gunpowder Milkshake”. Obraz wyreżyserują Aharon Keshales i Navot Papushado („Duże złe wilki”). Twórcy stworzyli bogatą mitologię świata przedstawionego. Centralnym punktem fabuły będzie wielopokoleniowy skład kobiet-zabójczyń. Na czele duet matki i córki granych odpowiednio przez Headey i Karen Gillan na czele. Cersei mord ma we krwi, także Lena nie odchodzi znacząco daleko od swojego wizerunku znanego z „Gry o tron”.

Finał „Gry o tron” 20 maja na HBO i HBO GO.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA