1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Totalitarne państwo opanowało HBO GO. 2. sezon „Opowieści podręcznej” od dziś w serwisie

opowieść podręcznej hbo go

Wracamy do Republiki Gilead i antyutopijnej wizji przyszłości, w której płodne kobiety zostają sprowadzone do roli żywych inkubatorów. Na HBO GO zadebiutował 2. sezon „Opowieści podręcznej”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie było pewności, co wydarzy się z tą serią po tym, jak Showmax zakończył swoją działalność w Polsce. Platforma posiadała 2. sezon serialu bazującego na książce autorstwa Margaret Atwood na wyłączność. Produkcję można było co prawda oglądać na HBO GO, ale dostępna była tam tylko 1. seria. Ten stan rzeczy się zmienił.

2. sezon „Opowieść podręcznej” od dziś na HBO GO.

Produkcja ma na koncie dwa Złote Globy i szereg nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, najlepszej aktorki i najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym. Produkcja wywołała szeroką dyskusję o prawach kobiet w krajach, w których był emitowany, w tym w Polsce.

Na ekranie w główną rolę Fredy wciela się Elisabeth Moss, znana ot choćby z pierwszoplanowej roli w serialu „Mad Men”. Sprawujących nad nią władzę Komendanta i jego Żonę portretują odpowiednio Joseph Fiennes oraz Yvonne Strahovski. Ponadto na obsadowej liście znajdują się Alexis Bledel, Madeline Brewer, Ann Dowd, O-T Fagbenle, Max Minghella oraz Samira Wiley.

HBO uzupełnia bibliotekę przed zbliżającą się premierą 3. sezonu serialu.

Ten został zapowiedziany na 6 czerwca i będzie liczyć 13 odcinków. Całość skoncentruje się na tytułowej podręcznej June i jej buncie przeciwko Republice Gileadu. Teraz będzie musiała stawić czoła reżimowi i wielu przytłaczającym ją przeciwnościom losu. Zaskakujące spotkania, zdrady i podróż do przerażającego serca Gileadu zmuszają wszystkich bohaterów do działania.

Dotychczasowe sezony „Opowieści podręcznej” można oglądać na HBO GO.