REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD
  4. Seriale

Co będzie dalej z MCU po „Avengers: Koniec gry”? Hawkeye dostanie własny serial na platformie Disney+

„Avengers: Koniec gry” nie oznacza wcale końca superbohaterskich opowieści w kinie i telewizji. Część aktorów pożegna się ze swoimi rolami, ale na horyzoncie jest już kilka nowych produkcji. W jednej z nich wystąpi Jeremy Renner jako Hawkeye. W nowym serialu dla serwisu VOD, Disney+ bohater wyszkoli swoją następczynię.

hawkeye disney plus
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Najważniejsza premiera w historii Marvel Cinematic Universe zbliża się wielkimi krokami. Film „Avengers: Endgame” zamknie 3. fazę uniwersum, ale na pewno nie będzie pożegnaniem z superbohaterami. Disney już pracuje nad kilkoma nowymi filmami, w tym „Spider-Man: Daleko od domu”, „The Eternals” z Angeliną Jolie na pokładzie oraz solową produkcją o Czarnej Wdowie. Wiemy też, że jeszcze raz spotkamy się ze Strażnikami Galaktyki, a film (pomimo zeszłorocznych kontrowersji) wyreżyseruje James Gunn.

Wspomniane plany są dosyć ambitne, choć nawet one mogą nie powstrzymać grożących MCU kłopotów. Zastąpić odchodzących aktorów i ikoniczne postaci z komiksów nie będzie łatwo. Nowe pokolenie bohaterów musi mieć jakąś styczność ze znanymi herosami, inaczej widzowie uznają te zmiany za wymuszone i nienaturalne. Problemy „Przebudzenia Mocy” i „Ostatniego Jedi” najlepiej pokazały, że bezrefleksyjne odrzucenie starych bohaterów na rzecz nowych, lepszych wersji, nie przynosi niczego dobrego. Wydaje się jednak, że szefowie Marvel Studios zdają sobie sprawę z ryzyka. Rozwiązaniem mają być seriale nadawane na Disney+.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że swój serial na platformie VOD otrzyma Hawkeye, którego ponownie zagra Jeremy Renner.

hawkeye disney plus class="wp-image-273846"

Według informatorów portalu Variety wytwórnia już oficjalnie zaczęła przygotowania do realizacji projektu. Ma to być serial przygodowy z Rennerem w roli głównej. Produkcja skupi się na wątku trenowania przez Clinta Bartona nowej podopiecznej, która zastąpi go w roli Hawkeye'a. To alter ego przejmie znana z komiksów Kate Bishop. Bohaterka cieszy się dosyć dużą popularnością wśród czytelników, a poza tym jest członkinią zespołu znanego jako Young Avengers. Wspomniana informacja jest o tyle ciekawa, że od kilku miesięcy krążą plotki, że Marvel zrobi film z tą grupą młodych herosów.

Za pomocą jednego serialu firma pożegna więc starszego bohatera, przedstawi jego następczynię i otworzy sobie drogę do pełnometrażowej i kinowej produkcji. Wydaje się, że to bardzo dobra strategia. Fani przez lata narzekali, że uniwersa filmów i seriali Marvela prawie się nie przenikały. Pełny crossover nadal wydaje się mało możliwy, ale serial o Bartonie wydaje się zapowiedzią lepszego. Co ciekawe, w jednej ze scen zwiastuna „Avengers: Koniec gry” Barton trenuje swoją córkę, więc być może już w tej produkcji zostanie poruszony wątek oddania tożsamości Hawkeye'a na rzecz Kate Bishop.

Zapowiedziana właśnie produkcja, to niejedyny serial z bohaterami MCU, który trafi na Disney+.

REKLAMA

Oprócz niego w planach są jeszcze trzy produkcje, które będą liczyć od sześciu do ośmiu odcinków. Chodzi oczywiście o seriale poświęcone Lokiemu, Visionowi i Scarlet Witch, a także przygodom Falcona z Zimowym Żołnierzem. Wyraźnie widać więc, że Marvel trzyma się obranej na początku strategii. Dlatego serie otrzymują postaci, które nie doczekały się solowego filmu w kinach.

Dzięki ich dalszej obecności w MCU fani wciąż będą mieli poczucie, że 4. faza jest bardziej kontynuacją niż zupełnie nowym początkiem. Firma ewidentnie nie lekceważy niebezpieczeństw i prowadzi swoje uniwersum w interesującą stronę. Czy wymienione produkcje okażą się warte zakupu konta na Disney+? Według najnowszych doniesień medialnych przyjdzie się nam o tym przekonać już w listopadzie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA