REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Spotify testuje aktualizacje na system Android. Będziecie mogli wymieniać się piosenkami i włączać tryb uśpienia

Spotify ciągle poszukuje nowych rozwiązań, które mają usprawnić działanie usługi i zapewnić użytkownikom większy komfort. Obecnie trwają testy, które zainteresują przede wszystkim posiadaczy aplikacji Spotify na Androida. Jeżeli próby zakończą się powodzeniem, to czeka ich dosyć duża aktualizacja.

spotify android aktualizacja
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich miesiącach Spotify sprawdzało już kilka różnych rozwiązań. Serwis testował m.in. funkcję „Co nowego” oraz możliwość blokowania nielubianych artystów. Wprowadzono także nową wersję mobilnego Spotify i konto Premium Duo dla osób mieszkających pod jednym adresem. Właściciele platformy najwidoczniej uważają jednak, że ciągle usprawnianie dotychczasowych funkcji i znajdowanie nowych rozwiązań doprowadzi Spotify do jeszcze większego sukcesu.

Dlatego serwis streamingowy pracuje właśnie nad nową aktualizacją swojej aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem. O całej sprawie poinformowała Jane Manchun Wong, pochodząca z Hongkongu inżynier specjalizująca się w ujawnianiu ukrytych funkcji różnych aplikacji i usług. Znalazła ona kilka nowych rozwiązań ukrytych w kodzie Spotify na Androidy. Czego dokładnie mogą spodziewać się użytkownicy?

Spotify testuje tryb uśpienia, możliwość wymieniania się piosenkami ze znajomymi i ułatwione współdziałanie aplikacji z Google Maps.

Posiadacze konta Spotify będą mogli ustawić czas, po którym aplikacja automatycznie się wyłączy. W testowanej wersji dostępnych jest siedem różnych możliwości: po 5, 15, 30, 45 minutach, po godzinie lub na koniec odtwarzanej piosenki. Tryb uśpienia będzie można oznaczyć w ustawieniach. Dzięki specjalnym kodom przyporządkowanym do każdego urządzenia z Androidem użytkownicy będą mogli również wymieniać się utworami ze swoich playlist.

REKLAMA

Ostatnie z testowanych rozwiązań ma za zadanie ułatwić korzystanie ze Spotify podczas poruszania się po mieście. Dzięki włączeniu odpowiedniej funkcji Spotify będzie lepiej zintegrowane z Google Maps oraz Waze. Wiadomości dotyczące zmiany trasy i problemów na drodze będą pojawiać się w trakcie słuchania muzyki w wygodny sposób, żeby użytkownik mógł skupić swoją uwagę w pełni na jeździe samochodem lub biegu.

Nie wiadomo jeszcze, czy testowane funkcje trafią do posiadaczy Spotify.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA