REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Angaż nowej aktorki potwierdza, że w „Wiedźminie” pokazany zostanie las Brokilon

„Wiedźmin” od Netfliksa ma pokazać światu siłę i niesamowity czar świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wygląda na to, że w produkcji nie zabraknie także mocno politycznego wątku elfów i driad z lasu Brokilon. Wiemy to dzięki aktualizacji obsady serialu.

wiedźmin netflix las brokilon
REKLAMA
REKLAMA

Netflix znalazł główny trzon obsady „Wiedźmina” już kilka miesięcy temu, ale wciąż zatrudnia kolejnych aktorów do drugoplanowych i epizodycznych ról. Dzięki wprowadzanym co jakiś czas aktualizacjom fani produkcji dowiadują się, jakie wątki zostaną w niej przedstawione. W ostatnim czasie m.in. dowiedzieliśmy się, że w serialu pokazane zostaną wątki z opowiadań „Wiedźmin”, „Ostatnie życzenie” i „Mniejsze zło”.

Do obsady 5. epizodu „Wiedźmina” od Netfliksa dołączyła właśnie Raquel Amegashie. Aktorka wcieli się w driadę wojowniczkę.

Amegashie ma za sobą występy w kilkunastu różnych hiszpańskich produkcjach telewizyjnych. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jej postać będzie strzec świętego lasu driad, czyli Brokilonu. To miejsce, do którego wstępu nie ma żaden mężczyzna, chyba że porwany przez driady w celach rozrodczych.

wiedźmin netflix las brokilon class="wp-image-270495"

Właśnie w Brokilonie następuje pierwsze spotkanie Geralta i Ciri (dzieje się to w opowiadaniu „Miecz przeznaczenia”). Las Śmierci pojawia się także na kartach „Chrztu ognia”, ale na ten moment niewiele wskazuje, że serial Netfliksa już w premierowym sezonie sięgnie po wątki z 3. tomu wiedźmińskiej sagi. Nie ma za to już wątpliwości, że produkcja obejmie większość najważniejszych opowiadań Sapkowskiego.

Nienawiść driad i elfów do ludzi stanowi ważną część historii o Geralcie z Rivii.

REKLAMA

Wątek niszczenia starych ras i panującego wśród ludzi rasizmu ma bowiem wpływ na dorastanie Wiedźminów oraz koniec opowieści o najsłynniejszym z nich. Trudno powiedzieć, czy Netflix uwypukli te elementy, ale z pewnością nie będzie od nich uciekać skoro w serialu pojawią się mieszkanki Brokilonu. Zmasowany sprzeciw wobec czarnoskórej Ciri pokazuje, że wiele osób może zareagować negatywnie na jakiekolwiek polityczne komentarze. Nawet pomimo faktu, że w twórczości Sapkowskiego są one obecne.

„Wiedźmin” od Netfliksa ma planowo zadebiutować jeszcze w 2019 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA