1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

To już dzisiaj. Fryderyki 2019 - gdzie obejrzeć transmisję z rozdania nagród?

Fryderyki 2019

Już dziś 25. gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki. Podpowiadamy, gdzie można ją zobaczyć.  

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach, serialach i muzyce. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Fryderyki 2019 to już 25. gala rozdania prestiżowych nagród muzycznych. Tegoroczna impreza jest jednak pod wieloma względami wyjątkowa. W poprzednich latach nagrody Akademii Fonograficznej wręczano w Warszawie, tym razem całe wydarzenie zdecydowano się przenieść do Katowic.  

Informowaliśmy także, że impreza będzie bardziej otwarta.  

Po raz pierwszy bowiem mogą wziąć w niej udział widzowie, którzy zdecydują się na zakup biletów. Cała impreza została podzielona na dwie części. Dzisiaj odbędzie się gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, natomiast Gala Muzyki Poważnej będzie miała miejsce 12 marca. Ta pierwsza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ci, którzy nie kupili biletu, mogą obejrzeć galę na żywo.  

Transmisja gali Fryderyki 2019 zacznie się o 20:10 na stacji TVN. To właśnie w jej trakcie zostaną przyznane nagrody.  

Drugiego dnia festiwalu, tj. 10 marca, w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym odbędzie się koncert polskich piosenek z lat 80. Wystąpią m.in. Mela Koteluk, Łąki Łan, Dawid Podsiadło i Monika Brodka.   

Przypomnijmy, że w trakcie gali zostaną również przyznane Złote Fryderyki, które przyznawane są artystom szczególnie zasłużonym dla polskiej kultury muzycznej. W tym roku laureatami zostali Robert Brylewski i Skaldowie (Muzyka rozrywkowa), Wanda Warska (Muzyka jazzowa) oraz Jacek Kasprzyk (Muzyka poważna).