1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Showrunnerka „Wiedźmina” podgrzewa atmosferę. Czy tak będzie wyglądać pustynia Korath lub Zerrikania?

wiedźmin korath zerrikania

Showrunnerka „Wiedźmina”, Lauren S. Hissrich, podgrzewa atmosferę przed premierą serialu, publikując nowe zdjęcie na swoim Instagramie. Aż chciałoby się powiedzieć: dajcie w końcu jakiś zwiastun albo oficjalne fotografie z planu!

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Gęsto ostatnio w temacie „Wiedźmina” i to właśnie Lauren S. Hissrich dostarcza nam nowinek. U ubiegłym tygodniu twórczyni serialu opublikowała zdjęcie pochodzące najpewniej z planu i przypominające wiedźminskie Velen, a następnie przedstawiła fotografię, która może przedstawiać las Brolikon, dom driad. W międzyczasie w sieci pojawiły się też zdjęcia, które mogą pochodzić z planu „The Witcher”. Wiele wskazuje na ich autentyczność, ale Netflix nie potwierdził prawdziwości tych materiałów.

Teraz showrunnerka „Wiedźmina” opublikowała nową fotografię. Fani spekulują, że ta przedstawia Zerrikanię lub Korath z uniwersum Sapkowskiego.

Zerrikania to kraina ze świata Wiedźmina leżąca na wchodzie lub południu Kontynentu. Została tak nazwana na cześć smoka, który według legend odpowiada za założenie tego miejsca. Teren Zerrikanii zajmują stepy z wysokimi trawami oraz pustynie. Prym wiodą tu kobiety. Z kolei Korath to pustynia zwana też Patelnią. Mieści się w Nilfgaardzie. To właśnie ją przemierzała Ciri. Opisy tego miejsca możemy znaleźć m.in. w tomie „Czas pogardy”:

Zewsząd otaczała ją kamienista, szaroczerwona, pocię­ta jarami i uskokami równina, gdzieniegdzie wypiętrzają­ca się kopcami kamieni lub ogromnymi głazami o dziwa­cznych kształtach. Nad równiną, wysoko, wisiało wielkie, złote, rozpalone słońce, żółcące całe niebo, zniekształcają­ce widoczność oślepiającym blaskiem i drganiem powietrza.

Nie ma pewności, że powyższa fotografia przedstawia plan „Wiedźmina”, brak w jej opisie charakterystycznych emotikon wilka i miecza, które umieszcza Lauren S. Hissrich. Wiemy jednak, że showrunnerka ostatnio pracowała przy serialu i zdjęcia wciąż trwają. Według fanów fotografia została zrobiona na Gran Canarii, a Wyspy Kanaryjskie są właśnie jednym z miejsc, gdzie kręcony jest „The Witcher”.

Premiera serialu ma odbyć się jeszcze w tym roku. Na Netfliksa trafi wówczas 8 odcinków 1. sezonu.