1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. VOD

Sequel „Czarownicy” obejrzymy jeszcze w tym roku! Czy możliwa jest premiera na Disney+?

„Czarownica” rozpoczęła modę na aktorskie remaki klasycznych filmów Disneya. Od pewnego czasu wiadomo, że produkcja z Angeliną Jolie doczeka się sequela. Właśnie poznaliśmy datę premiery, plakat i pierwsze informacje na temat filmu zatytułowanego „Maleficent: Mistress of Evil”.

czarownica sequel

W 2014 roku do kin trafił film, który wiele osób uznało za zupełnie nowe, świeże otwarcie dla Disneya. Firma od dawna przygotowywała się do zrobienia remake'u klasycznej opowieści o Śpiącej Królewnie. Udało się to dzięki zaangażowaniu Angeliny Jolie, która wcieliła się w rolę Maleficent, czyli złej czarownicy. Inaczej niż w oryginalnym filmie, w „Czarownicy” jej historia została znacznie rozszerzona, a motywacje pokazane w interesujący sposób.

Recenzje produkcji były w większości pozytywne, choć nie zabrakło też krytycznych ocen. Pozytywny odbiór widzów przekroczył jednak wszystkie oczekiwania. „Czarownica” zarobiła 758 mln dol. w światowym box office. Stała się dzięki temu czwartym najbardziej dochodowych filmem 2014 roku. Od tamtego czasu Disney kontynuuje trend przerabiania swoich dawnych animacji, choć zamiast ich reinterpretacji w większości powtarza słowo w słowo opowieść z oryginalnego filmu. Tak było w przypadku „Księgi dżungli”, a wiele wskazuje, że nie inaczej będzie z „Królem Lwem”.

Czarownica sequel - kiedy premiera?

Początkowo drugą część produkcji zapowiadano na 2020 rok, ale jak poinformował portal Collider Angelinę Jolie w roli Maleficent zobaczymy ponownie już w październiku. Akcja filmu, którego angielski tytuł brzmi „Maleficent: Mistress of Evil”, będzie rozgrywać się kilka lat po zakończeniu pierwszej części. Pokaże dalszy rozwój trudnej relacji między Czarownicą i przyszłą królową, Aurorą. Obie będą musiały pogodzić interesy swoich poddanych, co doprowadzi do pewnych konfliktów.

czarownica sequel

Oprócz Jolie, która prezentuje się na premierowym plakacie, obsada produkcji pełna jest hollywoodzkich gwiazd. W filmie wystąpią m.in. Elle Fanning jako Aurora, Michelle Pfeiffer jako Królowa Ingrith, Harris Dickinson w roli Księcia Filipa oraz Chitwetel Ejiofor, Ed Skrein i Robert Lindsay. Do swoich ról z pierwszej części powrócą Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville. Za reżyserię „Maleficent: Mistress of Evil” odpowiada Joachim Ronning, który wcześniej pracował przy „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara” oraz serialu „Marco Polo”.

Co ciekawe, wysłana przez Disneya informacja prasowa mówi tylko o tym, że produkcja będzie miała swoją światową premierę w październiku. Nie pada w niej słowo „w kinach”. Właśnie na ten miesiąc wstępnie zapowiedziano start usługi VOD Disney+. Czyżby „Maleficent: Mistress of Evil” miała być jedną z pierwszych nowości, które trafią na tę platformę? Przedstawiciele Disneya co prawda podkreślali, że zależy im na kinowej dystrybucji swoich nowych filmów, ale podobno nie wszystkie produkcje mają być w nich dostępne. Jak będzie z „Czarownicą 2”? Przekonamy się wkrótce.

Premiera „Maleficent: Mistress of Evil” nastąpi 18 października 2019 roku.