1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Lauren S. Hissrich dzieli się nowym zdjęciem z „Wiedźmina”. Czy tak będzie wyglądał las Brokilon?

wiedźmin brokilon serial

Lauren S. Hissrich to najlepsza ambasadorka „Wiedźmina”. Choć wieści z planu produkcji Netflix trzyma dla siebie w tajemnicy, showrunnerka serialu dzieli się z fanami zdjęciami z miejsc, gdzie kręcone są sceny odcinków 1. sezonu. Na jej koncie na Instagramie właśnie pojawiła się nowa fotografia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Media społecznościowe Lauren S. Hissrich to prawdziwy skarb dla wszystkich, którzy czekają na serial „The Witcher”. O produkcji na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego wiemy z oficjalnych źródeł relatywnie niewiele. Netflix m.in. poinformował fanów Geralta z Rivii o obsadzie oraz udostępnił jedno zdjęcie przedstawiające tytułowego bohatera, w którego wcielił się Henry Cavill. Jeśli z przygotowaniami do „Wiedźmina” publiczność chce być wciąż na bieżąco, musi śledzić wypowiedzi ekipy pracującej nad tytułem. Tomasz Bagiński, Adam Levy i Lauren. S. Hissrich co i rusz dostarczają nam jakichś ciekawostek z planu. Najaktywniejsza z tego grona jest właśnie showrunnerka publikująca fotografie z miejsc, które odwiedza wraz z twórcami serialowego „Wiedźmina”.

Hissrich podzieliła się nowym zdjęciem. Widzimy na nim słoneczny krajobraz z fragmentem lasu. Czy tak właśnie będzie wyglądał serialowy Brokilon?

Brokilon, czyli Las Śmierci, to miejsce, w którym żyją driady, inaczej zwane dziwożonami.

Leśne istoty cenią sobie niezależność i prywatność. Żyją w symbiozie z naturą, kochają muzykę i są rewelacyjnymi łuczniczkami. Bywają też nieufne i mogą być bardzo niebezpieczne. To one jednak, właśnie w Brokilonie, udzieliły schronienia m.in. Geraltowi i Jaskrowi w czasie wojny z Nilfgaardem, o czym przeczytać możemy w „Czasie pogardy”. Brolikon pojawia się już w opowiadaniach, gdzie trafia do niego Ciri, którą początkowo driady za pomocą Wody Brokilonu chcą zmienić w jedną z nich. Geraltowi jednak udaje się odejść z dziewczynką z ich schronienia.

Dlaczego możemy przypuszczać, że powyższe zdjęcie przedstawia właśnie Brokilon?

Po pierwsze, jest to na pewno jakieś miejsce związane z „Wiedźminem”, co sugeruje opis fotografii Hissrich. Po drugie, słynny las, który jako pierwszy przychodzi do głowy wszystkim fanom prozy Sapkowskiego, to właśnie Brokilon. O nim też wspominają internauci w komentarzach pod zdjęciem. Po trzecie, Brolikon mieścił się nad rzeką Wstążką, a nie ma wątpliwości, że na fotografii znajduje się część rzeki, potoku lub strumienia.

To oczywiście luźne spekulacje, ale biorąc pod uwagę, że Hissrich ostatnio podzieliła się zdjęciem z innego miejsca z planu, które przypominało Velen, można przypuszczać, że obie lokalizacje zobaczymy w produkcji. Jeśli tak będzie, to obojętnie jaką rolę przyjmą prezentowane lokacje, wiedźmiński świat prezentuje się magicznie, nawet na Instagramie.

Przypomnijmy, że ostatnio do sieci wyciekło kilkadziesiąt zdjęć, które również mogą pochodzić z planu „Wiedźmina”, choć ich autentyczność nie została potwierdzona przez Netfliksa.

Serial „The Witcher” ma mieć premierę jeszcze w tym roku. 1. sezon liczyć będzie 8 odcinków.