1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Jak tu nie kochać letnich festiwali? Post Malone, Macklemore i Years & Years na Kraków Live Music Festival

kraków live music festival 2019 lineup

Znamy już główne gwiazdy tegorocznej odsłony Kraków Live Music Festival. Nic tylko zaklepać sobie dwa sierpniowe dni na to wydarzenie, bo o nim, jak i na nim, będzie głośno.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Impreza odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. W zeszłym roku mogliśmy zobaczyć na festiwalu występy takich gwiazd, jak Kendrick Lamar, A$AP Rocky, Die Antwooord, Jessie Ware czy Martin Garrix. 2019 rok nie będzie gorszy.

W Krakowie swoje hity zaprezentuje DJ Snake.

Każdy zna go z kolaboracji z Major Lazer i utworu Lean On, choć z pewnością nie tylko. W dorobku pochodzącego z Francji DJ-a i producenta, znajdują się przecież jeszcze takie hity jak Turn Down For What czy Bird Machine. Ostatni, i jak do tej pory jedyny album muzyka, to pochodzący z 2016 „Encore”.

DJ Snake był dwukrotnie nominowany do nagród Grammy. Jako producent muzyczny współpracował m.in. z Pitbullem i Lady Gagą. Właśnie wspólne dzieło z tą ostatnią przyniosło mu wspomnianą nominację. Mowa o albumie „Born This Way”. Z kolei drugą nominację otrzymał za teledysk do Turn Down for What. DJ Snake zagra 16 sierpnia.

Macklemore również zagra na Kraków Live Music Festival 16 sierpnia.

Amerykanin zaczął tworzyć jeszcze w 2000 roku. Jego ostatni krążek do „Gemini” z 2017 z pochodzącym z niego Glorious czy Good Old Days. Ostatni raz artysta zagrał dla polskiej publiczności na warszawskim Torwarze w 2018.

Post Malone będzie promować album „beerbongs & bentleys” z 2018 roku.

Artysta zawita do Krakowa 17 sierpnia. Fani nie musieli na niego długo czekać, gdyż rok temu mogliśmy oglądać gwiazdora na Open’er Festivalu.

Post Malone w lutym 2015 wydał utwór White Iverson, który osiągnął ponad milion odtworzeń w serwisie SoundCloud. To doprowadziło go do podpisania kontraktu muzycznego z wytwórnią Republic Records. Obecnie ma na koncie dwa pełne albumy, a także kilka singli, które ukazały się już po premierze „beerbongs & bentleys”. Mowa o Wow. oraz Sunflower – ten ostatni utwór promował ścieżkę dźwiękową z nagrodzonego Oscarem filmu „Spider-Man Uniwersum”.

Tego samego dnia przed krakowską publiką zagra grupa Years & Years.

Udało im się wyprzedać tegoroczny koncert na warszawskim Torwarze, więc to dowód na to, że publika ich kocha. Olly Alexander wraz z kolegami z zespołu promują album „Palo Santo” z 2019.

Ich muzyka opisywana jest jako mieszanka R&B, electropopu i elementów house'u z lat 90. Grupa powstała w 2010 w Londynie i ma na koncie dwa albumy.

Ceny biletów.

Karnety Early Bird w cenie 369 zł będą dostępne w sprzedaży od 1 do 14 marca lub wyczerpania puli. Karnet 2-dniowy z polem namiotowym to koszt 429 zł.

Później od 15 marca do 6 sierpnia lub do wyczerpania puli biletów 2-dniowy karnet będzie można dostać za 399 zł, a ten z polem namiotowym za 459 zł. Bilet jednodniowy będzie w cenie 249 zł. Z kolei od 7 sierpnia karnet na 2 dni będzie kosztować 419 zł, z polem polem namiotowym - 479 zł, a bilet jednodniowy - 269 zł.