1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Kontrowersyjny dokument o Michaelu Jacksonie pojawi się w Polsce. „Leaving Neverland” od marca na HBO GO

leaving neverland hbo go premiera w polsce

Jeszcze do niedawna nie było pewne, czy dokument o domniemanym molestowaniu dzieci przez Michaela Jacksona będzie dostępny na polskim HBO GO. Teraz już wiemy, że tak. Jest data premiery.

Premiera „Leaving Neverland” odbyła się na tegorocznym festiwalu Sundance. Film pokazywano w sekcji Wydarzenia Specjalne. Za Wielką Wodą obraz jest już też przyczyną sporu między HBO, mającym prawa do dystrybucji, a The Jackson Estate. Stacja otrzymała pozew na 100 mln dol., ale w oficjalnym oświadczeniu twierdzi, że nie ma zamiaru ugiąć się przed próbą zablokowania dokumentu. Tym samym Amerykanie zobaczą dwuczęściowy obraz Dana Reeda 3 i 4 marca.

Również i polscy widzowie będą mogli obejrzeć „Leaving Neverland”. Potwierdziło to HBO Polska.

Dwuczęściowy dokument trwający 4 godziny i ukazujący historię Wade’a Robsona i Jamesa Safechucka, którzy jako dzieci mieli być molestowani przez Króla Popu na terenie jego rancza Neverland, pojawi się na HBO GO 8 marca. Z kolei na kwiecień zaplanowano emisję na antenie HBO. Udostępniono także polski zwiastun filmu:

Dan Reed jest zarówno reżyserem, jak i producentem filmu. Został on nominowany do nagrody Emmy za dokument HBO „Three Days of Terror: The Charlie Hebdo Attacks”. W „Leaving Neverland” ukazane zostają przejmujące wywiady z obecnie 37-letnim Safechuckiem oraz 41-letnim Robsonem, ich matkami, żonami i rodzeństwem. Twórcy dokumentu rekonstruują historię długotrwałego wykorzystywania. Analizują skomplikowane emocje, które sprawiły, że po narodzinach swoich synów obaj mężczyźni postanowili stawić czoła traumom z dzieciństwa.

Jak chłopcy poznali się z Michaelem Jacksonem?

James Safechuck był dziecięcym aktorem z Simi Valley w stanie Kalifornia. W 1986 roku, jako ośmiolatek, dostał rolę w reklamie Pepsi, której gwiazdą był Jackson. Chłopiec ujął muzyka, który w ciągu kolejnych miesięcy stał się bliskim przyjacielem jego rodziny. Z kolei Wade Robson był członkiem dziecięcego zespołu tańca z Brisbane w Australii. Mając 5 lat w 1987 roku wygrał konkurs taneczny, w którym główną nagrodą było spotkanie z Jacksonem. W 1990 roku Joy, matka Robsona, nawiązała ponownie kontakt z gwiazdorem. Zaprosił całą jej rodzinę na weekend do rezydencji, gdzie narodziła się między nimi przyjaźń.

„Leaving Neverland” zadebiutuje w Polsce w HBO GO 8 marca. Emisja na antenie HBO w kwietniu 2019.