1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

„Dobry omen” od Amazona ma datę premiery. Szatan przemówi głosem Benedicta Cumberbatcha

dobry omen amazon

Książka autorstwa Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta zostanie przeniesiona do formatu serialu przez platformę Amazon. Wiadomo już, kiedy doczekamy się premiery, poznaliśmy także nowe nazwisko w obsadzie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Produkcja opowiada o zbliżającej się Apokalipsie, która jest bardzo nie na rękę demonowi Crowleyowi i jego staremu przyjacielowi (i przeciwnikowi w jednym), aniołowi Azirafalowi. Bohaterowie łączą jednak siły i postanawiają działać wspólnie, by zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy i unicestwić Antychrysta. Ten jednak okazuje się być… 11-letnim, miłym chłopcem.

Całość będzie składać się z sześciu odcinków, a wszystkie będą dostępne od 31 maja na Amazon Prime Video.

Boga w serialu zagra Frances McDormand, zaś dziś ogłoszono, kto będzie Szatanem. Do tej roli wytypowano Benedicta Cumberbatcha.

Aby doprecyzować informację, należy zaznaczyć, że nie zobaczymy aktora na ekranie, a jedynie usłyszymy jego głos. Podobnie zresztą sprawa się ma ze znaną z „Trzech billboardów…” Frances McDormand.

W serialu wystąpią również Michael Sheen jako anioł Azirafal oraz David Tennant w roli demona Crowleya. Ponadto zobaczymy takie osoby, jak Jon Hamm, Jack Whitehall, Michael McKean, Adria Arjona, Nina Sosanya, Ned Dennehy, Ariyon Bakare, Mark Gatiss, Derek Jacobi, Nick Offerman i Miranda Richardson.

Showrunnerem serialu jest Neil Gaiman, zaś obowiązki producenta wykonawczego i reżysera łączy Douglas Mackinnon. Wcześniej odpowiadał on za odcinki „Doktora Who”, „Templariuszy” czy „Sherlocka”, którego gwiazdą był przecież Cumberbatch. Można więc śmiało założyć, że natychmiastowo wytworzyła się chemia między reżyserem a aktorem.

Premiera „Dobrego omenu” 31 maja na Amazon Prime Video.