REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Nieumarłe zwierzęta i las pełen tajemnic w nowym zwiastunie „Smętarza dla zwierzaków” na podstawie powieści Kinga

Mistrz horroru, Stephen King to jeden z najczęściej adaptowanych pisarzy w historii. Jego dzieła cieszyły się szczególną popularnością w latach 90. Finansowy sukces nowej wersji „To” sprawił, że moda na Kinga zapanowała na nowo. Dowodem na to jest kolejna adaptacja „Smętarza dla zwierzaków”.

smętarz dla zwierzaków zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Stephen King napisał powieść „Pet Sementary” w 1983 roku u szczytu swojego najlepszego okresu. To właśnie wtedy powstały takie klasyki horroru, jak „Lśnienie”, „Cujo” i pierwsza część „Mrocznej wieży”. Książka była wielokrotnie tłumaczona na język polski pod różnymi tytułami, ale jej filmowe adaptacje były nazywane „Smętarzem dla zwierzaków”. Pierwsza ekranizacja trafiła do kin w 1989 roku. Trzy lata później światło dzienne ujrzał jej sequel.

Plany stworzenia remake'u były podejmowane od bardzo dawna. Już w 2010 roku w mediach pisano, że trwają prace nad scenariuszem. Nowa wersja „Smętarza dla zwierzaków” zadebiutuje jednak dopiero w najbliższych miesiącach. Na pierwszy rzut oka opowieść o magicznym cmentarzu, na którym członkowie lokalnej społeczności chowają swoje zmarłe zwierzęta brzmi dosyć niewinnie. Tymczasem jest to jedna z najbardziej mrocznych i pesymistycznych powieści w dorobku pisarza.

Drugi zwiastun „Smętarza dla zwierzaków” pokazuje, że film będzie stosunkowo wierną adaptacją.

Głównym bohaterem obrazu jest dr Louis Creed, który przeprowadza się do stanu Maine w towarzystwie swojej żony Rachel i dwójki małych dzieci. Gdy w jego rodzinie zdarza się tragedia mężczyzna postanawia wykorzystać starożytne cmentarzysko, które sprawia, że zwierzęta powracają do żywych. Rozpoczyna to długie pasmo wydarzeń pełnych strachu, śmierci i zniszczenia.

REKLAMA

W produkcji zagrają Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow oraz Hugo i Lucas Lavoie. Za „Smętarz dla zwierzaków” odpowiada wytwórnia Paramount Pictures, a reżyserują Kevin Kolsch i Dennis Widmyer. Więcej scen związanych z filmem zobaczycie na premierowym zwiastunie. Nadchodzący wielkimi krokami „Smętarz dla zwierzaków” to niejedyna pozytywna wieść dla fanów twórczości Kinga. Niedługo później w kinach pojawi się druga część „To”, a rozpoczęły się też prace nad serialową wersją „Bastionu”.

„Smętarz dla zwierzaków” pojawi się w polskich kinach 3 maja.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA