1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Muzyka
  5. TV

Super Bowl 2019 już dziś w nocy. Sprawdźcie, jakich zwiastunów możemy się spodziewać

super bowl 2019

Super Bowl to nie tylko najważniejsze wydarzenie sportowe roku dla milionów Amerykanów, ale też najchętniej oglądana transmisja telewizyjna. Dlatego tak wiele wytwórni pragnie pokazać zwiastuny swoich nadchodzących filmów w przerwach meczu. W tym roku stawka za spot jest rekordowo wysoka. Jakich trailerów możemy się spodziewać?

Futbol amerykański to sport, który cieszy się ogromną popularności, ale głównie w Stanach Zjednoczonych. Podobnie jak wielu Amerykanów nie rozumie powabu piłki nożnej (czy też w ich oczach soccera), tak ludzie w Europie i Ameryce Południowej zazwyczaj nie interesują się ligą NFL. Super Bowl to jednak niepowtarzalne wydarzenie, które wykracza poza ramy meczu sportowego. Nawet takiego na najwyższym poziomie. W 53. finale zmierzą się ekipy New England Patriots i Los Angeles Rams. Początek spotkania o 18:30 (3 lutego) miejscowego czasu, czyli o 0:30 (4 lutego) w Polsce.

Super Bowl to także koncerty, pokazy artystyczne i cała gama nowych reklam oraz zwiastunów filmowych (oto najciekawsze zapowiedzi z zeszłego roku). Materiały promocyjne na to wydarzenie będą w tym roku kosztować rekordowo dużo. Zakup 30-sekundowego spotu kosztował 5,25 mln dol. Być może dlatego część wielkich hollywoodzkich wytwórni (jak Sony i Warner Bros.) uznało, że w dobie powszechnego internetu nie ma sensu bić się o miejsce podczas Super Bowl. Nie oznacza to jednak, że kinomaniaków nie czekają przy tej okazji żadne atrakcje.

Super Bowl zwiastuny - czego możemy się spodziewać?


Największe poruszenie wśród widzów wywołała zapowiedź, że tuż po meczu po raz pierwszy zostanie pokazany fragment „Toy Story 4”. Fani Disneya wiążą z tą produkcją wielkie nadzieje, tym bardziej, że z dużym uczuciem wypowiadają się o niej aktorzy podkładający głosy pod kultowe zabawki. Zanim to jednak nastąpi w ramach przedmeczowego show widzowie będą mogli zobaczyć zwiastun animacji „Kraina cudów”.

Od tygodnia po sieci krąży plotka, że podczas Super Bowl pokazanie zostanie prawdziwa filmowa bomba, czyli zapowiedź Epizodu IX „Gwiezdnych wojen”. Serwis Deadline twierdzi jednak, że do tego nie dojdzie. Zdaniem Disneya tak wielka produkcja nie potrzebuje pomocy nawet najbardziej medialnego wydarzenia sportowego. Nie oznacza to jednak, że podczas finału ligi futbolu amerykańskiego nie pojawią się inne filmy wytwórni poza „Toy Story 4”. Spekuluje się choćby o „Aladynie”, „Dumbo” lub którejś z produkcji MCU.

Najbardziej oczywistym kandydatem jest oczywiście „Avengers: Koniec gry”.

Jednak nawet jeśli trailer nowych Avengersów nie pojawi się w najbliższą niedzielę, to będzie po co oglądać Super Bowl. Wizytę na stadionie potwierdziła inna uwielbiana supergrupa. Chodzi oczywiście o Maroon 5, którzy wystąpią podczas koncertu w przerwie spotkania. Istnieje także szansa, że na Super Bowl swoją obecność mocniej zaakcentują platformy streamingowe, które coraz chętniej konkurują z tradycyjnymi wytwórniami. Wiemy już, że Amazon przygotował reklamę na Super Bowl związaną z serialem „Hanna”, a według plotek na wydarzeniu promowany będzie 3. sezon „Stranger Things”. Nie zabraknie także reklam z udziałem gwiazd kina, takich jak Steve Carrell, Harrison Ford, Sarah Jessica Parker i Jeff Bridges.

Super Bowl 2019 - gdzie obejrzeć?

Niestety, wciąż nie ma potwierdzonej informacji, czy w polskiej telewizji będzie można zobaczyć Super Bowl. W zeszłym roku transmisję przygotowała platforma Eleven Sports, ale w niedzielnym programie kanałów Eleven nie ma żadnej wzmianki o finale ligi NFL. Z kolei stream online będzie wymagać sporej akrobacji ze strony zainteresowanych. Wydarzenie będzie transmitować stacja CBS, która ma swoją własną aplikację i stronę o sporcie, gdzie będzie można obejrzeć Super Bowl. Nie jest ona jednak dostępna dla osób spoza USA, więc nie obejdzie się bez VPN-u.

Istnieje też możliwość obejrzenia meczu przez NFL Game Pass, czyli specjalny serwis pokazujący mecze osobom spoza Stanów Zjednoczonych. W zależności od wybranej opcji widzów czekają różne możliwości przełączania między kamerami oraz oglądania spotkań na kilku urządzeniach jednocześnie. Usługa nie jest jednak tania. Dostęp na najbliższy miesiąc kosztuje 22,99 dol. Transmisja planowana jest także przez francuskie TF 1 i niemieckie Pro 7, więc jeśli posiadacie te kanały w swojej ofercie telewizyjnej, to będziecie mogli z nich skorzystać.

Wydaje się jednak, że nawet wspomniane powyżej przeszkody nie powstrzymają osób, które będą chciały w nocy z 3 na 4 lutego zasmakować odrobiny „prawdziwej amerykańskiej rozrywki”.