1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

CW zapowiada nowe sezony 10 seriali. „Riverdale”, „Arrow” i „Black Lightnig” doczekają się kontynuacji

Stacja telewizyjna CW nie jest dostępna poza USA, ale jej produkcje uwielbiają setki tysięcy widzów, również w naszym kraju. Właśnie ogłoszono, że takie seriale jak „Riverdale”, „Flash”, „Arrow” czy „Supergirl” doczekają się nowych sezonów. Kiedy możemy się ich spodziewać na Netfliksie?

arrow, flash, supergirl

Aktorskie seriale superbohaterskie od pewnego czasu kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z produkcjami Netfliksa i Marvela. Ale to tylko część rzetelnego obrazu o obecności tego gatunku na małym ekranie. Jeszcze zanim Marvel na poważnie wziął się za tworzenie seriali w ramach MCU, na ekranach telewizorów z całego świata wyświetlano produkcje powiązane z wydawnictwem DC. Chodzi oczywiście o „Arrowa” i „Flasha”. Bohaterowie zadebiutowali w telewizji odpowiednio w 2012 i 2014 roku, dzięki współpracy DC z amerykańską stacją CW.

Z czasem dołączyły do nich kolejne seriale oparte na komiksach: „Supergirl”, „Black Lightning”, „DC's Legends of Tomorrow”, a także „Riverdale”. Nie wszyscy fani produkcji o grupie nastolatków z tytułowego miasteczka zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że „Riverdale” to adaptacja komiksów z serii o Archie'm i jego przyjaciołach.

Właśnie ogłoszono, że wszystkie te produkcje znalazły się w grupie seriali przedłużonych o kolejny sezon przez CW.

Jak podaje serwis Deadline, nowe odcinki uwielbianych przez fanów seriali zostaną wyemitowane w latach 2019-2020. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy poszczególne serie z powrotem na małym ekranie. Zdaniem prezesa CW szybkie odnowienie tylu produkcji, da stacji czas na odpowiednie przygotowanie strategii dla każdej z nich.

arrow, flash, supergirl

Opinie na temat superbohaterskich produkcji od CW nie są jednoznaczne. Często wypomina im się średnie aktorstwo i bardzo ograniczone budżety. Dla wielu fanów stanowią jednak jedyną okazję, by móc zobaczyć na ekranie mniej znanych komiksowych herosów. Większość wymienionych produkcji w Polsce jest dostępna na Netfliksie. Ale w przypadku seriali „Arrow”, „Flash” i „DC's Legends of Tomorrow” wciąż brakuje kilku sezonów.

Być może odnowienie ze strony CW będzie dobrą okazją dla Netfliksa, by dostarczyć swoim widzom pełną pulę wrażeń związanych z tymi postaciami. Na pewno jest jeszcze czas, żeby to zrobić. Co ciekawe, nowy sezon dostanie też jedna z najdłużej emitowanych produkcji w historii, czyli „Nie z tego świata”. Legalne oglądanie tego serialu w wielu miejscach na świecie jest bardzo trudne, dlatego znalazł się na liście najbardziej piraconych w zeszłym roku.

Wszystkie seriale przedłużone na kolejny sezon i gdzie możemy je zobaczyć w Polsce: