REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

Te seriale Netfliksa oceniliście najwyżej. Zebraliśmy prawie 30 produkcji z 2018 roku

To był dobry rok dla Netfliksa i dla nas samych. Nowe autorskie seriale platformy w znacznej mierze to wielkie hity, które zdobyły nie tylko uznanie krytyków, ale przede wszystkim, co najważniejsze, widzów.

05.01.2019
11:00
najwyżej oceniane seriale netflix originals 2018
REKLAMA
REKLAMA

Jak wypadły tegoroczne serialowe debiuty z kategorii Netflix Originals? Jeżeli wierzyć waszym ocenom: niemal doskonale. Przyjrzeliśmy się wszystkim nowym produkcjom odcinkowym, jakie właściciel tej platformy VOD zaproponował nam w mijającym roku. Sprawdziliśmy oceny każdego z nich na Filmwebie i IMDb, a następnie z tych not wyciągnęliśmy średnią. Efekt?

Lista najlepszych nowych seriali Netflix Originals, które zostały wydane w 2018 roku – TOP 27.

Nasze zestawienie otwiera wasz ulubiony dostępny na wyłączność serial na Netfliksie. „Nawiedzony dom na wzgórzu” przedstawia opowieść stworzoną na motywach powieści grozy autorstwa Shirley Jackson. Śledzimy w nim losy rodzeństwa, które wychowało się w tytułowym domu. Po latach na skutek niezbyt pomyślnego zbiegu okoliczności każde z nich będzie musiało zmierzyć się z mrocznymi wspomnieniami z przeszłości – demonami siedzącymi w ich głowach i… nie tylko.

Ocena: 8,35

Jeżeli uwielbiacie melodramaty osadzone w realiach ważnych wydarzeń historycznych, to „Mr. Sunshine” jest zdecydowanie serialem dla was. Przedstawia on losy grupy młodych aktywistów walczących o niepodległość Korei na początku ubiegłego wieku. Główny bohater serialu to były oficer amerykańskiej piechoty morskiej, który po latach wraca do ojczyzny. Nie zaznaje spokoju: odkrywa spisek, którego celem jest kolonizacja Korei. I… zakochuje się w młodszej od siebie arystokratce.

Ocena: 8,35

Mieliśmy duże obawy. Nowy serial Netfliksa z Diego Luną w roli głównej to przecież spin-off rewelacyjnego „Narcos”. To rodziło wielkie nadzieje, ale też przecież tak łatwo było zepsuć wszystko to, co czyniło oryginał wyjątkowym. Na szczęście wytwórnia podołała zadaniu. Seria skupiona na Meksyku, inspirowana prawdziwą historią baronów narkotykowych, opowiada o beznadziejnej walce formującego się dopiero DEA z szmuglerami nielegalnych używek. Świetne zdjęcia, świetny scenariusz i tempo akcji oraz znakomita gra aktorska to tylko niektóre z atutów tej produkcji.

Ocena: 8,15

W tej naprawdę udanej komediowej animacji utrzymanej w klimacie science-fiction śledzić będziemy przygody niezbyt rozgarniętego astronauty Gary’ego i jego przyjaciela: „słodziachnego” stwora o uroczym przezwisku Mooncake. Gdzie jest haczyk? Co stanowi centrum intrygi? Otóż stworek ten zbiegł złowrogiemu lordowi i jest zdolną do niszczenia planet bronią masowej zagłady.

Ocena: 8,1

Sacred Games

Akcja tego mocno inspirowanego „Narcos” serialu dzieje się w Mumbaju. Jego głównym bohaterem jest Sartaj Singh. To doświadczony i cyniczny gliniarz. Pewnego dnia odbiera dziwny telefon: ktoś oferuje mu możliwość pojmania nieuchwytnego przestępcy, Gaitonde’a Ganesha. Nasz bohater wplącze się w niebezpieczną intrygę, w której istotną rolę odegra jego przeszłość, a ważyć się będą losy całego miasta. To pierwsza indyjska produkcja Netfliksa.

Ocena: 8,05

Już sama obecność Michaela Douglasa i Alana Arkina w serialu sugeruje, że „The Kominsky Method” to doskonała produkcja komediowa. Seria opowiada o starających się przetrwać w Hollywood podstarzałym aktorze i jego agencie. A przecież Miasto Sław wielbi młodość i energię, starość nie jest tu mile widziana. Za tytuł odpowiada Chuck Lorre, autor takich znanych seriali komediowych, jak „Teoria wielkiego podrywu” czy „Młody Sheldon”.

Ocena: 8,05

Dave Budd to nasz tytułowy ochroniarz, profesjonalista w każdym calu. Jego podejście do swojej pracy zostanie wystawione na niemałą próbę. Ma on bowiem teraz chronić Julię Montague, brytyjską minister spraw wewnętrznych. To polityk, która głosowała za interwencją wojskową w Afganistanie. Budd spędził tam aż 10 lat, a ta misja wojskowa z pewnością nie należy do najcieplej wspominanych doświadczeń życiowych. „Bodyguard” jako serial ma więc duże pole do popisu, nie tylko w budowaniu ciekawej intrygi, ale i do poruszania wątków politycznych. Co chętnie i umiejętnie robi.

Ocena: 7,85

Mam dwie uwagi. Po pierwsze, biorąc pod uwagę niskie oceny ze strony krytyków, jestem nieco zdziwiony obecnością „Altered Carbon” w tym rankingu. Po drugie, gdyby to zależało ode mnie, dostałby jeszcze wyższą ocenę. „Altered Carbon” to piękna wizualnie ekranizacja fragmentu jednej z najlepszych książkowych cyberpunkowych serii, jakie wydano w ostatnich latach. Serial przenosi widzów o trzy wieki w przyszłość. Ludzkość skolonizowała w niej już Układ Słoneczny, a do tego znalazła sposób na ucieczkę ze szponów śmierci. Uciec przed nią można dzięki transferowi świadomości do nowego ciała. Oczywiście na taką usługę mogą sobie pozwolić wyłącznie najbogatsi.

Ocena: 7,8

To kolejny – po „3%” – brazylijski serial Netfliksa, stworzony przez autorów „Narcosa”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja skupia się na grupce śledczych, badających korupcję w państwowych i prywatnych przedsiębiorstwach. Zwłaszcza naftowych i budowlanych. W aferę ewidentnie zamieszani są politycy z najwyższych szczebli. Sprawa wpłynie nie tylko na sytuację w kraju, ale też na życie samych detektywów.

Ocena: 7,75

Ty

Głównym bohaterem tej produkcji jest księgarz. Pewnego dnia zakochuje się w jednej ze swoich klientek. Nie jest to jednak kolejna historia o romantycznej miłości. Wspomniany księgarz ma bowiem obsesję na punkcie wybranki swojego serca. A ta prowadzi do niebezpiecznych myśli i działań. Serial jest adaptacją książki Caroline Kepnes o tym samym tytule.

Ocena: 7,75

To stylizowana na latynoską telenowelę mroczna komedia prosto z Meksyku. Tytułowy dom kwiatów – rodzinny interes głównych bohaterów – to tylko pretekst do opowiedzenia znacznie głębszej i bardziej mrocznej, choć nie do końca poważnej historii. Fabuła zawiązuje się w momencie niespodziewanej śmierci kochanki głowy rodziny. Ten postanawia, że jego nieślubne dzieci zamieszkają razem z nim, w „prawym” rodzinnym domu…

Ocena: 7,75

Annie Landsberg (Emma Stone) i Owen Milgrim (Jonah Hill) to niezbyt szczęśliwi główni bohaterowie tej czarnej komedii. Każde z nich ma na swoim koncie jakieś traumy, złe wspomnienia, których chciałoby się pozbyć. Oboje decydują się na udział w niezwykłym eksperymencie. Badany jest lek, który ma rzekomo wyleczyć ludzki umysł z urazów, chorób i cierpień. Co więcej, badania mają nie przynieść żadnych skutków ubocznych. Zapewne się już domyślacie, że to nie będzie takie proste.

Ocena: 7,7

To świetna 10-odcinkowa produkcja o czwórce nastolatków z niezbyt dobrej dzielnicy Los Angeles. To nie jest jednak typowy serial o dorastaniu młodzieży. „Błahe” problemy nastolatków mieszają się tu z poruszaniem tak mocnych tematów, jak problem rasizmu, deportacji i niebezpieczeństwa bezwolnego przynależenia do gangu. Mroczniejsza strona „On My Block” to największy plus tego serialu, która wyraźnie została doceniona przez widzów.

Ocena: 7,7

To inspirowany prawdziwymi wydarzeniami aktorski dokument o zabójstwie legend rapu lat dziewięćdziesiątych: Tupaca Shakura i Biggiego Smallsa. Ogląda się go doskonale, bowiem nie brakuje w nim morderstw, zdrad i porachunków ze światka przestępczego, niczym z dobrego kryminału. Zachodnie wybrzeże kontra wschodnie wybrzeże. Okrucieństwo i tajemnice. I kultowa już muzyka w tle.

Ocena: 7,7

Trzy dojrzałe kobiety. Przyjaciółki. I każda z nie lada problemem, który związany jest z niedoborem gotówki. Pewnego dnia kobiety dochodzą do wniosku, że uczciwa i niewdzięczna praca do niczego sensownego prowadzi. Decydują się więc na krok ekstremalny, jakim jest napaść na supermarket. I tym samym bezwiednie i mimowolnie wplątują się w sieć intryg przestępczego światka.

Ocena: 7,65

„Seven Seconds” opowiada historię białego policjanta, który przypadkowo postrzelił czarnoskórego nastolatka. Rana okazuje się śmiertelna, co rodzi poważne konsekwencje, nie tylko dla samego sprawcy. Incydent szybko przybiera charakter polityczny, wybuchają protesty przeciwko rasizmowi w policji, a władze miasta próbują tuszować zdarzenia. Proces sądowy głównego bohatera staje się wydarzeniem znajdującym się w centrum zainteresowania Amerykanów.

Ocena: 7,6

Akcja „Alienisty” dzieje się w XIX wieku w Nowym Jorku. Tam dochodzi do serii brutalnych morderstw prostytuujących się młodych mężczyzn. Sprawa rodzi zainteresowanie zajmującego się kryminalistyką dr Laszla Kreizlera. W poszukiwaniach mordercy pomogą mu John Moore – ilustrator czasopism – oraz Sara Howard, która ma ambicję zostać pierwszą nowojorską panią detektyw. W rolach głównych Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning.

Ocena: 7,6

Netfliksowa adaptacja przygód nastoletniej czarownicy zaskoczyła nas mrokiem i inspiracjami rodem z najlepszych klasyków horroru. Sabrina Spellman wraz z kotem Salemem odkrywają mroczny świat magii, w którym muszą odnaleźć swoje miejsce. Czy młodej czarownicy uda się pogodzić swoje dwie natury? To tylko jedno z pytań, które prowokuje do obejrzenia kolejnego odcinka tego serialu. A potem kolejnego. I jeszcze jednego. I tak aż do końca sezonu.

Ocena: 7,55

Something in the rain

Yoon Jin-ah to karierowiczka, stawiająca za priorytet przede wszystkim swoją pracę. Jej związek niedawno się rozpadł, więc swój wolny czas wypełnia odnowieniem kontaktów z przyjacielem z dawnych lat – młodszym bratem jej najlepszej przyjaciółki. Między parą z czasem rodzi się uczucie, do którego początkowo żaden z bohaterów nie chce się przyznać.

Ocena: 7,55

Serial przenosi nas w realia podziemnego, współczesnego światka przestępczego tytułowej stolicy Niemiec. Śledzimy w nim losy dwóch policjantów, którzy próbują rozwikłać zagadkę morderstwa znanej gwiazdy piłkarskiej. Gliniarze będą musieli stawić czoła nie tylko niebezpiecznym bandytom, ale również i własnej przeszłości, w której nie brakuje grzechu i występku.

Ocena: 7,4

Plan na miłość

W „Planie na miłość” poznajemy sześcioro młodych mieszkańców Paryża. Główną bohaterką jest Elsa, która nie potrafi od dwóch lat dojść do siebie po rozpadzie związku. Dziewczyna właśnie kończy 30 lat, a przez rozstanie musiała na nowo zamieszkać z ojcem. Ma jednak wsparcie w dwóch przyjaciółkach, Emilie i Charlotte. Jedna z nich wpada na pomysł wynajęcia dla Elsy mężczyzny, który pomoże jej ponownie uwierzyć w związki.

Ocena: 7,35

„Szkoła dla elity” to serial o uczniach prestiżowej hiszpańskiej szkoły, do której chodzić mogą jedynie dzieciaki z wyższych sfer. A przynajmniej tak było do tej pory, bowiem trzęsienie ziemi niszczy znajdującą się nieopodal zwykłą placówkę edukacyjną. W efekcie do luksusowego miejsca trafia trójkę gorzej sytuowanych nastolatków. Ten konflikt zakończy się morderstwem i wynikającą z niego mroczną intrygą.

Ocena: 7,35

Live

Jak wygląda praca w południowokoreańskiej policji? Jeżeli wierzyć serialowi „Live”, wypełniona jest skrajnymi emocjami. Będziemy śledzili losy funkcjonariuszy i przeżywać wspólnie z nimi konflikty i problemy zarówno związane z wykonywaną przez nich pracą, jak i z życia prywatnego. Radość, smutek i ból to codzienny kalejdoskop uczuć głównych bohaterów tej produkcji.

Ocena: 7,3

Akcja stanowiącego ekranizację książki pod tym samym tytułem „Wodnikowego Wzgórza” została osadzona na cichej wsi w południowej Anglii. Jego bohaterami są króliki, których spokojne życie zostaje zakłócone przez ingerencję człowieka. Zwierzęta muszą uciekać ze swojego zagrożonego zniszczeniem siedliska. W swojej wyprawie celem znalezienia nowego domu zwierzęta stawią czoła wszelkim zagrożeniom ze strony drapieżników i człowieka. Ich wola odnalezienia nowej oazy spokoju dla siebie jest jednak niezłomna.

Ocena: 7,3

Cóż za miła niespodzianka. Czytając opinie w Sieci byłem przekonany, że nowa animacja twórcy Simpsonów spodobała się tylko mnie. Ten, w mojej ocenie, bardzo zabawny serial Netfliksa opowiada o trójce nieszablonowych bohaterów: księżniczce Bean, jej demonie o imieniu Luci oraz elfie Elfo. Cała trójka to grupa przyjaciół, którzy mają dar mieszania się w niezwykłe przygody, pełne absurdalnych sytuacji. Co oczywiście okraszone jest równie absurdalnym humorem.

Ocena: 7,2

Alexa i Katie

„Alexa i Katie” to niecodzienny serial komediowy, który oswaja nas z niesłychanie przygnębiającym tematem. Tytułowe bohaterki to nastolatki i najlepsze przyjaciółki, które właśnie rozpoczynają naukę w liceum. Niestety jedna z nich– Alexa – walczy z rakiem i przechodzi chemioterapię. Obie dziewczyny starają się jednak nie zwracać na to uwagi i starać się chwytać wspólnie każdy dzień.

Ocena: 7,15

The Protector

Główny bohater serialu to młody sklepikarz, który znajduje magiczny artefakt łączący go ze starożytną organizacją tajemniczych obrońców Stambułu. Dobrze się składa, bo miastu zagrażają tajemniczy wrogowie. Nasz protagonista nie ma wyboru: musi ich powstrzymać, z pomocą swoich wiernych towarzyszy.

Ocena: 7,15

Tom Delaney to angielski chirurg pediatra i owdowiały ojciec dwóch córek. Z którymi niespecjalnie się dogaduje, szczególnie po śmierci matki. Jednak to nie trudne relacje rodzinne stanowią główny wątek serialu „Safe”. Pewnego dnia Jenny, 16-letnia córka, znika. Zdeterminowany ojciec próbuje odnaleźć zaginioną, w efekcie odkrywając sieć tajemnic i intryg związanych z okolicą, w której mieszka.

Ocena: 7,15

To niecodzienny 10-odcinkowy serial dla młodzieży o szkolnych wyrzutkach z ostatniej dekady ubiegłego wieku. A to oznacza, że produkcja zabierze nas w sentymentalną podróż do czasów walkmanów, kaset z taśmą nakręcaną ołówkiem, segregatorów z kolorowymi karteczkami i Game Boya. Serial, choć wysoko oceniany przez publiczność, nie doczekał się kolejnych pierwotnie planowanych sezonów.

Ocena: 7,1

Ta przezabawna animacja dla dorosłych opowiada o losach policjantów z niewielkiej amerykańskiej miejscowości. Nasi bohaterowie są, delikatnie rzecz ujmując, mało kompetentni i niezupełnie nadają się do swojej pracy. Twórcami „Paradise PD” są Roger Black i Waco O’Guin, którzy wsławili się już animacją „Brickleberry.” Zdecydowanie nie dla najmłodszych widzów.

Ocena: 7,1

Karppi

Dość egzotyczna propozycja, która udowadnia, że Finowie potrafią robić świetne seriale kryminalne. Sofia Karppi nadal nie może dojść do siebie próbuje po śmierci męża. Ukojenia szuka w swojej pracy, choć jej charakter nie do końca można uznać za uspokajający. Karppi jest bowiem detektywem, która zmaga się często z trudnymi sprawami. Takimi jak sprawa zabójstwa młodej kobiety, w którą wplątany może być helsiński koncern budowlany.

Ocena: 7,1

REKLAMA

Adaptacji tej klasycznej powieści Patricka Süskinda było już wiele. Żadna jednak nie przybrała formy serialu. I to bardzo udanej, jak twierdzi większość oceniających tę produkcję. „Pachnidło” jest dość odważną reinterpretacją oryginału, która przenosi opisywane wydarzenia do nowoczesnych czasów, a głównym jej bohaterem jest policyjny profiler tropiący mordercę.

Ocena: 7,05

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA