1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Czas na pożegnanie z „Serią niefortunnych zdarzeń”. Ostatni sezon serialu od dziś na Netfliksie

seria niefortunnych zdarzeń sezon 3

W bibliotece Netfliksa pojawił się dziś trzeci i ostatni sezon serialu „Seria niefortunnych zdarzeń”, ekranizacji jednej z najpopularniejszych książkowych serii dla młodzieży. 

Pierwszy sezon „Serii niefortunnych zdarzeń” bardzo spodobał się odbiorcom. Szczególnie dzięki kreacjom aktorskim i wierności książkowemu pierwowzorowi, napisanemu przez Daniela Handlera, aka Lemony Snicket. Pierwszy tom cyklu został wydany w 1999 roku, natomiast ostatni w 2006 roku.

Z odbiorem drugiej odsłony serialu było już nieco gorzej. Prawdopodobnie to jeden z powodów podjęcia decyzji o zakończeniu produkcji na trzecim sezonie.

Seria niefortunnych zdarzeń sezon 3

Wyróżniony nagrodą Peabody’ego serial oryginalny Netfliksa opowiada historię osieroconego rodzeństwa Baudelaire’ów - Wioletki, Klausa i Słoneczka. Ich wuj, hrabia Olaf, dybie na ich pokaźny spadek i posunie się naprawdę daleko, by przejąć rodzinny majątek. Sprytne dzieciaki muszą umknąć przed złym krewnym i rozwiązać zagadkę śmierci rodziców. Zakończenie serii powieści Lemony’ego Snicketa swego czasu wywołało dyskusje i podzieliło fanów książkowej historii. Dziś możemy sprawdzić, w jakim kierunku scenarzyści serialu skierowali tę opowieść.

W glówne role w serialu wcielają się Malina Weissman, Louis Hynes oraz Presley Smith. W produkcji pojawia się także Patrick Warburton jako Lemony Snicket oraz znany wszystkim fanom „Jak poznałem waszą matkę” Neil Patrick Harris.

Wszystkie sezony „Serii niefortunnych zdarzeń” znajdziecie na Netfliksie.