1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

To mogą być zdjęcia z planu „Wiedźmina” od Netfliksa. Tak będzie wyglądać przyjęcie w Cintrze?

Premiera serialu „Wiedźmin” od Netfliksa odbędzie się w 2019 roku. Do tej pory nie poznaliśmy wielu informacji, choć wiemy, kto zagra w produkcji i jak mniej więcej będzie wyglądać odtwórca roli Geralta, Henry Cavill. Do sieci trafiły właśnie amatorskie zdjęcia. Ich autor twierdzi, że pochodzą z planu zdjęciowego w Budapeszcie.

wiedźmin zdjęcia z planu

Zdjęcia do serialu „Wiedźmin” już trwają. Ostatnio Tomasz Bagiński, który jest w ekipie producenckiej „The Witcher”, chwalił Macieja Musiała za pracę na planie. Aktor, jak wiemy z oficjalnego komunikatu prasowego Netfliksa, zagra tajemniczego Sir Lazlo. Na Twitterze pojawiła się też fotografia zamieszczona przez Lauren S. Hissrich, showrunnerkę serialu. Twórczyni w komentarzu do zdjęcia zasugerowała, że pojawi się też po drugiej stronie kamery.

Te fotosy oraz to oficjalne, przedstawiające Henry'ego Cavilla jako Geralta, to na razie jedyne materiały pokazujące widzom, czego mogą spodziewać się po serialu Netfliksa. Do sieci trafiły jednak zupełnie nowe amatorskie zdjęcia, które bardzo możliwe, że prezentują plan zdjęciowy w Budapeszcie. Najprawdopodobniej potwierdzają one, po raz kolejny zresztą, że 1. sezon „Wiedźmina” skupi się na przedstawieniu fabuły z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, będącymi wstępem do sagi o Geralcie z Rivii.

„Wiedźmin” zdjęcia z planu - co na nich widać?

Przyjrzyjmy się tym fotografiom z bliska.

wiedźmin zdjęcia z planu cintra

Powyższe zdjęcie przedstawia wnętrze zamku. Część postaci, które na nim widać, to najprawdopodobniej aktorzy i ekipa odpowiadająca za stworzenie produkcji. Ta scena może rozgrywać się na zamku w Cintrze podczas przyjęcia zorganizowanego z okazji próby wydania za mąż Pavetty, córki królowej Calanthe. Co o tym świadczy? Trzy złote lwy, które znajdują się na tarczy. To właśnie one są herbem tego państwa. Na biesiadzie gościł m.in. Wiedźmin, a także ważne osobistości, rycerze. Opowiadanie poświęcone temu wydarzeniu, podczas którego poznajemy też Jeża, przyszłego męża Pavetty i ojca Ciri, Lwiątka z Cintry, zatytułowane jest „Kwestia ceny” i mieści się w zbiorze „Ostatnie życzenie”.

W komentarzu do tweeta z powyższym zdjęciem jego autor zamieścił kolejną wiadomość z poniższą fotografią.

wiedźmin zdjęcia z planu serialu

Tutaj mamy nieco inną perspektywę. Widzimy fragment stołu z jedzeniem, który „był ogromny, prostokątny, mógł pomieścić z górą czterdziestu chłopa”. Trudno na tych zdjęciach poznać kogokolwiek, bo nie są zbyt wyraźne, ale całość rzeczywiście wygląda, jakby mogła pochodzić z „The Witcher” od Netfliksa.

Nie możemy mieć pewności, ale autor tweeta, Olimarville, ma też profil na Facebooku. Wynika z niego, że może on być grafikiem związanym z „Wiedźminem”, który tworzy tzw. storyboardy, czyli scenopisy obrazkowe (serie obrazów i szkiców, które są wskazówkami podczas kręcenia produkcji dla reżyserów, scenografów, operatorów, aktorów i montażystów).

Premiera serialu „The Witcher” od Netfliksa została zaplanowana na 2019 rok. 1. sezon produkcji liczyć będzie osiem odcinków.

  • Zajrzyj tutaj i zapoznaj się z wszystkimi informacjami o serialu „Wiedźmin” od Netfliksa.