1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

To będzie polskie Breaking Bad. Juliusz Machulski tworzy serial kryminalny dla Canal+

Mały Zgon serial Canal Plus

Padł już pierwszy klaps na planie nowego serialu Canal+. Za kamerą m.in. ikona polskiej komedii, Juliusz Machulski. Mały Zgon, bo tak nazywa się produkcja, ma być wypełnioną czarnym humorem komedią kryminalną.

Nazwisko twórcy Seksmisji to nie jedyne, które odpowiadać będzie za nowo powstający serial. Oprócz Machulskiego, będącego reżyserem i producentem kreatywnym Małego Zgonu, swoje trzy grosze dorzucą także Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) oraz, uwaga, Piotr Domalewski (scenariusz), czyli twórca Cichej nocy.

Witajcie w Małym Zgonie.

Tytułowe mazurskie miasteczko to prawdziwa wylęgarnia zbrodni. Tu rządzą narkotykowe kartele, gangsterzy trzęsą więzieniem, stróże prawa są skorumpowani, a rozrywką są nielegalne partie pokera za naprawdę grube pieniądze. Obraz zupełnie kłócący się z jakże malowniczym okolicznym otoczeniem pełnym jezior i lasów. Punktem zapalnym dla tej pełnej humoru kryminalnej opowieści będzie moment, w którym dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

Mały Zgon w Canal Plus

Mały Zgon niczym polskie Breaking Bad.

Według słów Juliusza Machulskiego Mały Zgon można porównać właśnie do produkcji Vince’a Gilligana. Twórca uważa, że jego serial to także rodzima odpowiedź na Ozark czy Fargo. Co jeszcze powiedział Machulski?

Kiedy Canal+ zaprzyjaźniony i sprawdzony przez lata koproducent wielu filmów SF Zebra, zwrócił się do mnie z pomysłem stworzenia komediowego serialu kryminalnego - odpowiedź mogła być tylko jedna i w dodatku entuzjastyczna! Szybko, razem z Wojtkiem Danowskim - szefem produkcji ZEBRY, wyszukaliśmy obiecujących młodych filmowców Maćka, Piotrka i Filipa i zamówiliśmy u nich scenariusz według oryginalnego pomysłu Canal+. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Canal+ zaaprobował wszystkie nasze - nawet najbardziej zwariowane - pomysły i zmobilizował nas do szybkiego rozpoczęcia produkcji. Jako namiętny widz seriali Breaking Bad, Fargo czy „Ozark”, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł Mały Zgon i właśnie się pojawiła.

Za zdjęcia odpowiadać będzie Paweł Dyllus (Jestem mordercą), zaś scenografią zajęła się Jagna Janicka (Ostatnia rodzina). Pierwotny pomysł serialu opracował Łukasz Żukowski na zlecenie i pod nadzorem ADHD Warsaw. Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe Zebra.

Mały zgon serial od Canal Plus

Po Kruku, Nielegalnych i Belfrze to kolejny krok Canal+ w budowaniu swojego portfolio oryginalnych produkcji.

Mały Zgon zadebiutuje w 2019 roku. Nie wiemy jeszcze, kto pojawi się w obsadzie.