1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

To nie koniec Grindelwalda. Johnny Depp potwierdził, że zagra w 3. części Fantastycznych zwierząt

Fantastyczne zwierzeta 3

Mimo że do premiery drugiej części przygód Newta Skamandra pozostał jeszcze ponad miesiąc, to aktorzy już zapowiadają kolejną odsłonę. 

Dla większości fanów uniwersum Harry’ego Pottera data 16 listopada jest już od dawna zarezerwowana na pochłonięcie kolejnej części spin-offu przygód o świecie pełnym magii. Domyślam się jednak, że niewiele osób spodziewało się informacji na temat trzeciej części. A tę dostarczył ostatnio sam Johnny Depp wcielający się w rolę groźnego czarnoksiężnika, Gellerta Grindelwalda. Okazuje się, że Fantastyczne zwierzęta 3 będą wciąż, przynajmniej częściowo, opowiadały o postaci Deppa.

Aktor, podczas festiwalu filmowego w Zurychu, chętnie rozmawiał na temat swojej postaci. Zapytany o to, jak dostał rolę odpowiedział:

To było niesamowite. Przyszło właściwie znikąd. Ktoś powiedział, że J.K. Rowling chciałaby ze mną porozmawiać. Więc rozmawiałem długo z kilkoma producentami, reżyserem i J.K. o samej postaci Grindelwalda. J.K. powiedziała coś, czego się nie spodziewałem usłyszeć, ponieważ zazwyczaj ma dużą kontrolę i określoną wizję nad swoimi magicznymi postaciami. Powiedziała, że nie może się doczekać, co zrobię z tą postacią. Fakt, że oddała mi tę odpowiedzialność z tak dużą dozą zaufania, był naprawdę poruszający, zabrakło mi słów.

Depp zdradził też więcej szczegółów odnośnie samej postaci i tego, jak ją widzi.

Taka wiedza może być szczególnie ciekawa dla widzów, ponieważ w pierwszej części jego postać pojawia się tylko incydentalnie. O Grindelwadzie opowiadał tak:

[Podobało mi się] granie kogoś, kto balansuje na granicy faszyzmu, a właściwie jest faszystą, jest jednym z nich. Ale pokazałem go jako wrażliwego, niepokojącego się człowieka, ale jednocześnie manipulanta i potężnego czarodzieja. Możliwości w tamtym świecie są szeroko otwarte, więc można próbować naprawdę wszystkiego.

Jednak chyba największą niespodzianką, jaką ujawnił Depp, była informacja o nienakręconym jeszcze materiale. Aktor, kończąc rozmowę, dodał, że Fantastyczne zwierzęta 3 zaczną nabierać kształtu już w połowie przyszłego roku wraz z rozpoczęciem zdjęć do nich. Jednocześnie podkreślił, że jego postać znajdzie się w trzeciej odsłonie, co daje pewną podpowiedź fanom, że końca zbrodni Grindelwalda próżno szukać w zbliżającej się wielkimi krokami drugiej części.

Tymczasem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda pojawią się na ekranach polskich kin już 16 listopada 2018 roku.