1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Kurt Russell jako szalony Święty Mikołaj w nowym filmie Netfliksa. Kronika świąteczna - zwiastun

kronika swiateczna

Netflix wkracza mocno na rynek kina familijnego. A konkretnie filmów na Boże Narodzenie. Czy Kronika świąteczna stanie w jednym rzędzie z Kevinem samym w domu?

W tym roku Mikołaj przychodzi wcześniej - głosi hasło promujące film Kronika świąteczna. I rzeczywiście - premiera obrazu zaplanowana jest na miesiąc przed świętami, tj. 22 listopada.

W rolę Świętego wcielił się nie kto inny, jak Kurt Russell. Do tej pory kojarzony raczej z kinem akcji aktor zagra rozśpiewanego Mikołaja. Kronika świąteczna ma być filmem przygodowym, więc doświadczenie w thrillerach i filmach sensacyjnych na pewno mu się przydało.

Film opowiada o rodzeństwie Pierce’ów. Kate (Darby Camp) i Teddy (Judah Lewis) chcą nagrać spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zakradają się do jego sań i… powodują wypadek. Święta po raz kolejny są zagrożone.

Producentem filmu jest Chris Columbus, który pracował przy takich kultowych tytułach, jak Kevin sam w domu czy Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Reżyserem obrazu jest Clay Kaytis (Angry Birds).

Premiera filmu odbędzie się 22 listopada w serwisie Netflix.