REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Najważniejsze role żeńskie obsadzone. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w serialu Wiedźmin od Netfliksa

Poznaliśmy odtwórczynie najważniejszych ról żeńskich w serialu Wiedźmin serwisu Netflix. Księżniczkę Ciri zagra Freya Allan, natomiast czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra.

wiedzmin kto zagra
REKLAMA
111 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Netflix odkrył kolejne, jakże ważne karty dotyczące obsady serialu Wiedźmin. W rolę Ciri, księżniczki Cintry, wcieli się Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). Pozostałe postacie z dworu w Cintrze zagrają: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża - rycerza Eista oraz Adam Levy (Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora.

Wiedźmin - kto zagra?

Odtwórczynią kolejnej ważnej roli, czarodziejki Yennefer, zostanie Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust). Z kolei MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie.

W serialu zagrają także: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla oraz Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina.

Aktorzy dołączą do Henry'ego Cavilla (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Niedawno do obsady dołączyła także Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), która zagra księżniczkę Renfri.

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie - komentuje Lauren Schmidt Hissrich, Showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Wiedźmin.

Cztery odcinki serialu wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o tron). Kolejne (po dwa odcinki) - Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona).

Wiedźmin - premiera

REKLAMA

Wiedźmin pojawi się w serwisie Netflix już w przyszłym roku. Serial składać się będzie z 8 odcinków.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA