1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Christian Bale znów szokuje metamorfozą. Zobaczcie zwiastun filmu Vice

vice zwiastun

Gdzie ostatnio podziewał się Christian Bale? Okazuje się, że aktor poddawał się kolejnej metamorfozie. Możemy już obejrzeć pierwszy zwiastun filmu Vice, opisującego karierę Dicka Cheneya, byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Występuje w nim wspomniany Bale, który jest nie do poznania.

Vice opowie o karierze bardzo ciekawej postaci w amerykańskiej polityce – Dicka Cheneya. Po obejrzeniu zwiastuna do głowy przychodzi mi jedno skojarzenie: The Big Short.

The Big Short to doskonały fabularyzowany dokument o wielkim globalnym kryzysie finansowym, wywołanym nierozsądną polityką kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych. Znakomite kino, które wam gorąco polecam. The Big Short i Vice łączy nie tylko Christian Bale będący w obsadzie obu filmów, ale i reżyser. Pan Adam McKay po The Big Short ma u mnie ogromny kredyt zaufania. I już wiem, że na pewno na Vice wybiorę się do kina. Wiedziałem to zanim obejrzałem poniższy zwiastun.

Pierwszy zwiastun Vice demonstruje wspaniałą kreację Christiana Bale’a.

Obok Bale’a w filmie wystąpią Amy Adams, Sam Rockwell i Steve Carell. A więc doborowe towarzystwo. Jednak nie tylko świetna obsada przykuwa uwagę – sam zwiastun jest ciekawie zmontowany, pod nutę The Man zespołu The Killers. Widać też, że McKay nie rezygnuje ze sprawdzonej formy – film, choć będzie traktował o Bardzo Poważnych Sprawach, będzie naszpikowany cynicznym, sarkastycznym poczuciem humoru.

Na razie nie jest jasne, na którym aspekcie kariery Cheneya skupi się reżyser. Zwiastun sugeruje, że będzie to próba poszerzenia swojej władzy podczas panowania George’a W. Busha (w tę rolę w filmie wcieli się Sam Rockwell). Wiemy też z opisu dystrybutora filmu, że przedstawi on również aktualne konsekwencje polityki Cheneya sprzed lat. Nie mogę się doczekać!