1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

1983 to pierwszy polski serial Netfliksa. A my już mamy jego zwiastun i wiemy, kiedy będzie mieć premierę

1983
175 interakcji
dołącz do dyskusji

W Internecie właśnie pojawił się pierwszy zwiastun polskiego serialu 1983. Jego reżyserii podjęły się Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Dowiedzieliśmy się też, kiedy 1983 wyląduje w serwisie.

Wyobraźmy sobie alternatywną rzeczywistość. Taką, w której zimna wojna nigdy się nie zakończyła, a Polska nigdy nie wyszła z Układu Warszawskiego. Tę rzeczywistość przedstawi serial 1983, będący zarazem pierwszą polską produkcją stworzoną przez Netfliksa.

1983 zwiastun

Jak to się stało, że nadal jesteśmy pod wpływem sił Związku Radzieckiego? Doprowadził do tego atak terrorystyczny z 1983 roku, który pogrzebał nadzieje na rozwiązanie Układu Warszawskiego. Szczegóły poznamy jednak w samym serialu. Bo to w 2003 roku tej alternatywnej rzeczywistości para głównych bohaterów odkryje na terenie Polski spisek, który sprawił, że komunizm ma się w kraju lepiej niż kiedykolwiek. 1983 zaskakująco łączy gatunki - wartka akcja i wątek kryminalny przeplatają tu się z historią miłosną i opowieścią o poszukiwaniu prawdy.

Pierwszy polski serial Netfliksa może pochwalić się doborową obsadą i ciekawym zwiastunem, który właśnie trafił do sieci.

1983 zwiastun:

Premiera produkcji odbędzie się 30 listopada tego roku. Do serwisu trafi wówczas 8 odcinków serialu.

Znana jest już większa część obsady serialu 1983. Na ekranie pojawi się Robert Więckiewicz w roli skompromitowanego oficera śledczego i Maciej Musiał, który zagra pełnego ideałów studenta prawa. W obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

netflix

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi zostali Frank Marshall i Robert Zotnowski. Reżyserii podjęły się Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

- Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – powiedziała Agnieszka Holland o nowym serialu.

Serial zadebiutuje w serwisie 30 listopada 2018 roku w serwisie Netflix.

1983