1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Nowa powieść Szczepana Twardocha jeszcze w tym roku. Będzie kontynuacją Króla

krolestwo twardoch szczepan

Szczepan Twardoch to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnych pisarzy w mediach społecznościowych. Dzisiaj na Facebooku poinformował, że w drodze do księgarni jest jego najnowsza powieść pt. Królestwo.

Ostatnio o Twardochu najczęściej można usłyszeć w kontekście jego aktywności w mediach społecznościowych. Pisarz nie ogranicza się jednak do promowania swojej twórczości czy zgryźliwych - często politycznych – komentarzy. Na jego profilu na Instagramie można pooglądać pisarza w podróży, szybkie samochody, a nawet modę męską. Dzisiejsza wiadomość jest jednak wyjątkowa, bo dotyczy najnowszej powieści pisarza.

Królestwo pojawi się w księgarniach już 31 października.


Twardoch pisze, że w najnowszej książce pojawią się bohaterowie, których poznaliśmy w jego ostatniej powieści, czyli w Królu. Przypomnijmy, że fabuła Króla opowiadała o latach 30 XX wieku. Najważniejszym chyba tematem powieści były napięcia między różnymi grupami społecznymi, narodowymi i politycznymi w Warszawie. To wszystko oblane zostało gangsterskim sosem. Mocne wątki narodowościowe, dbałość o klimat i aurę dusznego i niebezpiecznego miasta sprawiły, że powieść Twardocha można zaliczyć do udanych.

Tym bardziej nie dziwi, że pisarz zdecydował się napisać dalszy ciąg tej historii. Najprawdopodobniej akcja będzie działa się już w trakcie wojny, która przecież wisiała nad Polską i nad bohaterami Króla. Świadczą o tym dwa niemieckie bombowce Junkers Ju 87, które widzimy na okładce.

Ciekawe, którą część zdecyduje się pokazać Twardoch. Czy będzie to wojna obronna 39 roku, czy okupacja? Powiem szczerze, że znacznie bardziej odpowiadałaby mi ta pierwsza opcja.

Książkę wydaje Wydawnictwo Literacke. Jej cena wyniesie 44,90 zł.