REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Audiobooki

Jeśli boicie się, że Wiedźmin od Netfliksa będzie za mało słowiański, to Audioteka ma coś dla was

Chcieliście posłuchać nowocześnie przygotowanej opowieści osadzonej w słowiańskiej mitologii? Audioteka udostępniła właśnie Dary bogów, czyli swoją nową superprodukcję.

dary bogow audioteka
REKLAMA
REKLAMA

Dary bogów od Audioteki to opowieść, która zabrać ma nas do świata słowiańskich bóstw. Składa się z 14 opowieści sięgających do czasów, gdy na Ziemi nie było jeszcze ludzi, a lądami i przestworzami władały mityczne istoty.

Posłuchajcie opowieści starego bajarza... Kiedy bogowie ciskali piorunami, rusałki tańczyły w księżycowym blasku, a krwiożercze zmory i wilkołaki pustoszyły ludzkie siedliska. Świadkiem owych przedwiecznych zdarzeń nie był żaden śmiertelnik. Nieśmiertelni przekazali opowieści o tych dniach najstarszym ludziom, a dziadowie i ojcowie swoim synom i wnukom. Tak właśnie, powtarzane z ust do ust, z pokolenia na pokolenie, przetrwały do dziś - tak swoją nową produkcję reklamuje Audioteka.

Superprodukcja, którą w uproszczeniu można by nazwać audiobookiem, trwa trochę ponad 10 godzin i zapowiada się naprawdę rewelacyjnie. Jest w tym zapewne zasługa doskonałej obsady. Rola narratora przypadła w udziale Wiktorowi Zborowskiemu, który snuje opowieść swoim niskim, dobitnym głosem.

W obsadzie znalazła się również Magdalena Cielecka, a także Jakub Wieczorek.

O rozmachu produkcji niech świadczy fakt, iż swoich głosów użyczyło w sumie 28 aktorów i aktorek (m.in. Jacek Król, Jakub Wieczorek, Marta Kurzak, Przemysław Stippa). Sama opowieść została napisana przez Witolda Jabłońskiego, który ma swoim koncie kilkanaście powieści w tym Uczeń czarnoksiężnika, Słowo i miecz, Ślepy demon. Sieciech. Reżyserem całego przedsięwzięcia jest Tomasz Robaczewski.

REKLAMA

Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy odkryli w sobie nagłą miłość do słowiańszczyzny. Że akurat przypadkiem zbiegło się to z doniesieniami castingowymi związanymi z Wiedźminem od Netfliksa... cóż, biorę to za zbieg okoliczności.

Mnie produkcja „kupiła” w ciągu kilku pierwszych minut. Jeśli macie ochotę zapoznać się z Darami Bogów, pierwszej godziny możecie wysłuchać za darmo. Jeżeli zaś zdecydujecie się na zakup, to musicie wydać 32,90 zł, albo wykupić abonament AudiotekaPlus+, którego miesięczny koszt wyniesie was 19,90 zł.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA