1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Horror w odcinkach od Hulu opowie o... świętach. Zobacz zwiastun Into the Dark

Into the Dark to horrorowy serial od Hulu inspirowany świętami

Dostaniemy 12 odcinków. Pierwszy z nich opowie o Halloween, drugi o Święcie Dziękczynienia, a trzeci o Bożym narodzeniu. Serialowe horrory to nowy trend.

Hulu wypuściło teaser 12-odcinkowego Into the Dark, serialu zaplanowanego na okrągły rok. Premiera nowych odcinków ma być zgrana ze świętami, które występują w kolejnych miesiącach. Dlatego na ekranach zobaczymy straszne opowieści inspirowane Walentynkami czy Wielkanocą.

Za produkcję odpowiada Blumhouse od Paranormal Activity czy Nawiedzonego.

Studio specjalizuje się więc w kręceniu tanich, choć klimatycznych horrorów, które wielokrotnie przynosiły ogromne zyski. Serie spotykały się jednak później z krytyką fanów, którzy obwiniali twórców o odcinanie kuponów.

Każdy odcinek ma być zupełnie nową opowieścią, napisaną przez innych scenarzystów, nakręconą przez innego reżysera i zagraną przez innych aktorów. Pierwszy epizod, pt. Ciało napisali Paul Davis i Paul Fisher. W obsadzie pojawią się zaś niewiele mówiące polskiemu odbiorcy nazwiska jak Tom Bateman (Morderstwo w Orient Expressie), Rebecca Rittenhouse (Bractwo czerwonej opaski ) czy Aurora Perrineau (niedawne Prawda czy wyzwanie).

Pierwszy odcinek Into the Dark zaplanowano na 5 października.

Zapowiada się ciekawie, choć teaser nie pokazał nic interesującego (oprócz jednego uroczego "króliczka"), a jedynie klimatyczną muzykę i krzyki.

into the dark
Odcinek inspirowany Nowym Rokiem ma sportretować amerykańską kulturę selfie.

Nowa moda na serialowe horrory?

Całkiem niedawno na Hulu zakończyła się emisja Castle Rock, czyli przerażającego serialu inspirowanego prozą Stephena Kinga. Jeszcze wcześniej platforma zamówiła kontynuację opowieści, co pokazuje, że Hulu podejmuje horrorową rękawicę rzuconą przez Netfliksa. To właśnie tam możemy oglądać m.in. Ghula, a już niedługo nowego Apostoła.