Seriale  /  News

Netflix bierze się za nowe anime. Pora na aktorską wersję Avatar: The Last Airbender

Picture of the author
542 interakcji
dołącz do dyskusji

Netflix chce przekonać do swojej usługi kolejnych fanów animacji. Tym razem bierze się za aktorską adaptacją Avatar: The Last Airbender.

Twórcy serwisu Netflix nie zwalniają tempa. Właśnie ogłosili, że bardzo popularna w poprzedniej dekadzie animacja stacji Nickelodeon doczeka się nowej adaptacji. Avatar: The Last Airbender powstanie z udziałem prawdziwych aktorów, a w produkcję zostaną zaangażowani twórcy oryginału.

Avatar: The Last Airbender zakończył się już dekadę temu.

Animacja osadzona jest w fikcyjnym świecie stylizowanym na ziemską Azję. Jego mieszkańcy potrafią wpływać na materię za pomocą siły woli. Głównym bohaterem jest 12-letni Aang, którego zadaniem jest przywrócenie pokoju. Pomagają mu w tym liczni przyjaciele i towarzysze.

Avatar: The Last Airbender jest produkcją amerykańską, która łączy charakterystyczny styl japońskiego anime z klasyczną kreskówką. Nickelodeon wyemitowało trzy sezony animacji, która zdobyła liczne nagrody. Epilogiem serii był dwugodzinny odcinek zatytułowany Sozin’s Comet.

Netflix chce odkryć świat Avatar: The Last Airbender na nowo.

Oprócz trzech sezonów animacji jej twórcy wydali liczne zabawki, art book, grę karcianą, komiksy i trzy gry wideo. Pojawiły się też zestawy Lego inspirowane serią. Pojawił się też film The Last Airbender, ale na dzieło M. Night Shyamalana lepiej spuścić zasłonę milczenia.

W latach 2012–2014 emitowano też kontynuację Avatar: The Last Airbender o tytule The Legend of Korra, ale do tej pory nie pojawiła się aktorska adaptacja w formie serialu. Zmieni to Netflix, który w przeszłości już brał na warsztat różne animacje i przerabiał je na swoją modłę.

Dobrą wiadomością jest to, że showrunnerami nowej produkcji zostali Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, czyli twórcy pierwowzoru, a stacja Nickelodeon będzie współproducentem serialu. Twórcy zapewnili też, że nie będą podczas castingu stosować tzw. whitewashingu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst