1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Bracia Coen zrobili western à la Tarantino. Ballada o Busterze Scruggsie – zwiastun

bracia coen film

Szefowie Netfliksa usłyszeli dużo krytyki na temat produkowanych przez serwis filmów. Ostatnio platforma podjęła współpracę ze słynnymi reżyserami, takimi jak bracia Coen czy Alfonso Cuaron. Nowy film Coenów – Ballada o Busterze Scruggsie - doczekał się pierwszego trailera.

Do tej pory to Quentin Tarantino był najlepiej znany ze szkatułkowych fabuł, które opowiadały kilka oddzielnych (choć zbliżonych czasem i miejscem akcji) opowieści. Nowy obraz słynnych braci Coen, tworzony we współpracy z Netfliksem, nawiąże do takich obrazów jak Pulp Fiction czy Kill Bill.

Ballada o Busterze Scruggsie będzie antologią sześciu historii toczących się na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Każda z nich będzie stanowić osobną opowieść. Coenowie stworzyli już wcześniej remake Prawdziwego męstwa i To nie jest kraj dla starych ludzi, mają więc doświadczenie z westernową estetyką. Warto jednak pamiętać, że nowy film Coenów miał być początkowo serialem.

Ballada o Busterze Scruggsie – kiedy premiera?

Premierowy zwiastun produkcji przedstawia niektórych bohaterów filmu, a także podróżującego dyliżansem mężczyznę, który podejmie opowieść o kowbojach z Dzikiego Zachodu. Fani produkcji Coenów mogą się spodziewać typowej dla braci-reżyserów mieszanki humoru, szaleństwa i fascynujących bohaterów.

Tytułową rolę zagra Tim Blake Nelson. W filmie wystąpią także James Franco, Liam Neeson, Tyne Daly, Tom Waits, Brendan Gleeson i Zoe Kazan. W Balladzie o Busterze Scruggsie m.in. poznamy historię skazanego na śmierć kowboja, zobaczymy też niezwykłe popisy tajemniczego impresario.

Ballada o Busterze Scruggsie trafi na platformę Netflix 16 listopada. W planach jest także dystrybucja kinowa.