1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Mroczne materie będą miały od razu dwa sezony. BBC wierzy w popularność książek Billa Pullmana

mroczne materie bbc

BBC od kilku miesięcy prowadzi ofensywę programową. Brytyjska telewizja chce dorównać do Netfliksa i HBO, a pomóc ma jej w tym serial na podstawie książek z serii Mroczne materie. BBC zamówiło od razu dwa sezony produkcji.

O nowym serialu BBC mówiło się już od kilku miesięcy. Zdjęcia do produkcji, w której zagrają James McAvoy, Dafne Keen, Ruth Wilson i Lin-Manuel Miranda, ruszyły na początku września. Już teraz wiadomo, że będzie to najdroższa brytyjska produkcja serialowa w historii. BBC wyraźnie wierzy jednak w popularność serialu.

Jak donosi portal Deadline, telewizja już teraz zamówiła kolejny, ośmioodcinkowy sezon serialu. Mroczne materie liczą trzy tomy, więc kontynuacja serialu wydaje się czymś naturalnym. To jednak w świecie produkcji telewizyjnej bardzo rzadka sytuacja, by jeszcze przed debiutem premierowego odcinka, zakupić kolejny sezon.

Mroczne materie to trylogia powieści (Złoty kompas, Magiczny nóż i Bursztynowa moneta), której popularność w Wielkiej Brytanii jest zbliżona do książek o Harrym Potterze.

Za scenariusz serialu odpowiadać będzie Jack Thorne, a reżyserią zajmą się Tom Hooper, Dawn Shadforth i Otto Bathurst. Produkcją Mrocznych materii zajmują się z kolei firmy Bad Wolf i New Line Cinema, która wsławiła się pracami nad Władcą Pierścieni.

To niejedyne nowe seriale przygotowywane dla BBC. Brytyjska telewizja wzięła na warsztat również twórczość innego słynnego pisarza – Terry'ego Pratchetta. Na podstawie jego Świata Dysku powstanie sześcioodcinkowy mini-serial. W remake'u Człowieka Słonia wystąpi z kolei Charlie Heaton.

Na podstawie pierwszego tomu Mrocznych materii w 2007 roku powstał film Złoty kompas z Nicole Kidman i Danielem Craigiem.